Քրեական հեղինակություն Ղռերի Ավոն մեղադրվում է 28-ամյա աշտարակցու առևանգելու մեջ 05/20/2015   13:21  |  Քրեական խրոնիկոն
Քրեական հեղինակություն համարվող Ղռերի Ավոն, նույն ինքը՝ Ավետիս Գրիգորյանը, որդու հետ միասին մեղադրվում է 28-ամյա աշտարակցու առեւանգելու մեջ։ «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ տղամարդուն առևանգել են Երևանում՝ ինչ-որ պարտքերի պատճառով։
Դեպքի կապակցությամբ 2015 թվականի մայիսի 14-ին Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով հարուցվել է քրեական գործ:
2015 թվականի մայիսի 15-ին Արմեն և Ավետիս Գրիգորյանները ձերբակալվել են, իսկ արդեն 2015 թվականի մայիսի 17-ին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով: Մեր  տեղեկություններով՝ քրեական հեղինակությունը չի ընդունել առաջադրված մեղադրանքը։
2015 թվականի մայիսի 18-ին քննիչը միջնորդություններ է ներկայացրել Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատարան՝ Ավետիս և Արմեն Գրիգորյանների նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց կիրառելու վերաբերյալ:
Դատարանը բավարարել է միջնորդությունները, սակայն որպես այլընտրանքային խափանման միջոց կիրառել գրավ՝ յուրաքանչյուրի համար 3.000.000 ՀՀ սրամի չափով:

Криминальный авторитет Аветис Григорян, он же Грери Аво, обвиняется в похищении жителя Аштарака 05/20/2015 13:53 | Криминальная хроника
Криминальный авторитет Аветис Григорян, он же Грери Аво, и его сын обвиняются в похищении 28-летнеего жителя Аштарака. По сведениям “ФактИнфо”, мужчину похитили в Ереване за долги.
По данному факту в следственном отделе по ереванским административным районам Ачапняк и Давташен 14 мая 2015 года было возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 2 статьи 131(похищение человека, совершенное с применением насилия, опасного для жизни или здоровья, или с угрозой его применения) УК РА.
15 мая с.г. Армен и Аветис Григоряны были задержаны, а 17 мая с.г. им было предъявлено обвинение по пунктам 1 и 2 части 2 статьи 131УК РА. По сведениям агентства, криминальный авторитет не признал своей вины в инкриминируемом ему деянии.
18 мая с.г. следователь обратился в суд с ходатайствами об избрании в отношении Аветиса и Армена Григорянов меры пресечения в виде заключения под стражу.
Суд удовлетворил ходатайства, однако в качестве альтернативной меры пресечения применил залог в сумме 3 млн. драмов за каждого.