Հանդիպում Ֆրանսիայի Ազգային ժողովում 05/19/2015 19:01 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 19-ին Ֆրանսիայի Ազգային ժողովում հանդիպում է ունեցել խորհրդարանի մի խումբ պատգամավորների հետ:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայք-էջը, հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ հարաբերություններին վերաբերող մի շարք հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել խորհրդարանական կապերի զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Նախագահ Սահակյանը Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի հետ համագործակցությունը համարել է պահանջված՝ հավելելով, որ փոխգործակցության հետագա ընդլայնման համար կան խոստումնալից հեռանկարներ:

Президент НКР обсудил с французскими депутатами вопросы двусторонних отношений 05/20/2015   09:46  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян встретился накануне в Национальном Собрании Франции с группой депутатов парламента, сообщает Главное информационное управление аппарата президента НКР.
На встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся двусторонних отношений. Особое внимание было уделено развитию и расширению парламентских связей.
Президент Саакян назвал сотрудничество с Национальным собранием Франции востребованным, добавив, что для дальнейшего расширения взаимодействия имеются многообещающие перспективы.