Հունվարից անհետ կորած 79-ամյա քաղաքացու դին հայտնաբերվել է Արտաշատի ջրանցքում 05/19/2015 16:50 | Քրեական խրոնիկոն
Երևանի 79-ամյա բնակչի դին, ում գտնվելու վայրն անհայտ էր 2015 թվականի հունվարի 2-ից, հայտնաբերվել է Արարատի մարզում։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2015 թվականի մայիսի 15-ին ահազանգ է ստացվել, որ Արտաշատի ջրանցքում՝ Նորաշեն գյուղի հատվածում, հայտնաբերվել է դիակ: Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է դիակի ինքնությունը, ով Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջանի 79-ամյա բնակիչ Հովհաննես Ղազարյանն է։
2015 թվականի հունվարի 2-ին՝ ժամը 22:00-ի սահմաններում, Երևանի բնակչուհի Ա.Ղազարյանը Ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնում հաղորդում է տվել, որ ամուսնու հայրը` 79-ամյա Հ.Ղազարյանը, նույն օրը՝ ժամը 12:00-ի սահմաններում, դուրս է եկել տնից և այլևս չի վերադարձել: Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, որով նախաքննությունն իրականացվում է Երևանի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում։
Նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Հ. Ղազարյանը 2015 թվականի հունվարի 2-ին՝ ժամը 12:00-ի սահմաններում, դուրս է եկել տնից և գնացել Երևանում բնակվող քրոջը տեսության: Քրոջ տան բակում հանդիպել է բնակչուհի Կ.Ավագյանին և հիշողության կորստի պատճառով նրանից ճշտել քրոջ տան հասցեն, ինչից հետո բաժանվել են: Քույրը՝ Ս. Ղազարյանը, այդ օրը տանը չի եղել:
Դիակի արտաքին զննությամբ բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել: Նշանակվել են դատաբժշկական և դատագենետիկական փորձաքննություններ:

Пропавший без вести 79-летний пенсионер найден мертвым в Араратской области 05/19/2015   17:27  |  Криминальная хроника
Пропавший без вести 2 января 2015 года 79-летний житель Ереван найден мертвым в Араратской области. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
“15 мая 2015 года поступил сигнал о том, что в водоканале недалеко от села Норашен Араратской области обнаружен труп человека. В результате предпринятых мероприятий удалось установить личность погибшего: им оказался 79-летний житель ереванского района Нор Норк Оганес Казарян”, - говорится в сообщении.
О пропаже мужчины сообщила в полицию его невестка, А. Казарян. По словам женщины, ее свекор вышел из дома около 12:00 и не вернулся. По данному факту возбуждено уголовное дело.
Дело находится в ведении следственного отдела административных районов Аван и Нор Норк следственного управления СК РА по г. Ереван.
Следствием было установлено, что 2 января 2015 года О. Казарян отправился проведать сестру, которая проживала в Ереване. Во дворе дома сестры он встретил жительницу того же дома А. Авагян, у которой пытался уточнить адрес сестры ввиду потери памяти, после чего ушел. Сестры в этот день не оказалось дома.
При внешнем осмотре тела следов насилия не обнаружено. Назначена судебно-медицинская и судебно-генетическая экспертизы.