ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը պաշտոնական այցով մեկնել է Աթենք 05/18/2015 10:51 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Հունաստանի Հանրապետության խորհրդարանի խոսնակ Զոյի Կոնստանտոպուլուի հրավերով մայիսի 17-ին պաշտոնական այցով մեկնել է Աթենք` Պոնտոսի հույների ցեղասպանության զոհերի հիշատակի արարողություններին մասնակցելու նպատակով: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Մայիսի 18-ին նախատեսվում է ԱԺ փոխնախագահի հանդիպումը Հունաստանի խորհրդարանի խոսնակի հետ: Նույն օրը Էդուարդ Շարմազանովը կմասնակցի «Ցեղասպանությունների եռամիասնություն. հայեր, հույներ, ասորիներ» միջազգային
համաժողովին, որտեղ հանդես կգա ելույթով:
Մայիսի 19-ին՝ Պոնտոսի հույների ցեղասպանության օրը, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Աթենքի Սինտագմա հրապարակում հարգանքի տուրք կմատուցի Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին եւ հանդես կգա ելույթով:

Вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов отбыл в Афины с официальным визитом 05/18/2015 11:18 | Лента новостей
Вице-спикер Национального Собрания Армении Эдуард Шармазанов по приглашению своего греческого коллеги Зои Константопулос 17 мая с официальным визитом отбыл в Афины для участия в церемонии поминания жертв геноцида понтийских греков.
18 мая запланирована встреча Шармазанова со спикером парламента Греции. В тот же день Эдуард Шармазанов примет участие в международном форуме “Триединство геноцидов: армяне, греки, ассирийцы”, где выступит с речью.
19 мая, в День памяти жертв геноцида понтийских греков, Эдуард Шармазанов на Плоащди Синтагма в Афинах почтит память жертв Геноцида и выступит с речью.