Բակո Սահակյանն այցելել է քանդակագործ Թորոս Ռասթկելենյանի տուն-արվեստանոցը Վալանսում 05/18/2015 16:12 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 18-ին Վալանս քաղաքում այցելել է քանդակագործ Թորոս Ռասթկելենյանի տուն-արվեստանոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայք-էջից:
Նախագահ Սահակյանը հանրահայտ քանդակագործի աշխատանքը որակել է որպես հայրենասիրության, բարձր արհեստավարժության եւ ինքնատիպ աշխարհընկալման մարմնավորում, ինչը հայկական մշակույթը տարբեր ժողովուրդներին ներկայացնելու յուրահատուկ եւ ազդեցիկ միջոց է:

Президент НКР посетил Дом-мастерскую скульптора Тороса Расткеленяна во французском Валансе 05/18/2015   16:17  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян посетил 18 мая Дом-мастерскую скульптора Тороса Расткеленяна в городе Валанс. Об этом сообщает Главное информационное управления аппарата президента НКР.
Президент Саакян назвал работы известного скульптора воплощением патриотизма, высокого мастерства и самобытного мировосприятия, что, по его словам, является своеобразным и влиятельным средством представления армянской культуры различным народам.