ԼՂՀ Նախագահի այցը Վալանս քաղաքի Հայկական ժառանգության կենտրոն 05/18/2015 16:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 18-ին այցելել է Վալանսի Հայկական ժառանգության կենտրոն: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայք-էջը:
Նախագահի բնութագրմամբ՝ կենտրոնը հանդիսանում է Սփյուռքի կարեւորագույն մշակութային օջախներից մեկը, որտեղ բարձր մակարդակով ներկայացված է եւ հայ ժողովրդի, եւ ֆրանսահայ համայնքի պատմությունը:
Բակո Սահակյանն արժեւորել է կենտրոնի աշխատանքը` հայկական ինքնության պահպանման, հայ ժողովրդի պատմամշակութային ժառանգության պատշաճ ներկայացման եւ հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների ամրապնդման տեսանկյուններից:

Президент НКР побывал в Центре армянского наследия во французском Валансе 05/18/2015   16:23  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 8 мая посетил Центр армянского наследия в городе Валанс. Об этом сообщает Главное информационное управления аппарата президента НКР.
Президент охарактеризовал центр как один из важнейших культурных очагов Диаспоры, где на высоком уровне представлена история армянского народа и армянской общины Франции.
Бако Саакян отметил значимость работы центра в деле сохранения армянской национальной идентичности, должного представления историко-культурного наследия армянского народа и укрепления армяно-французских отношений.