ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրերով՝ Ոստիկանության գեներալ-մայորի կոչումներ են շնորհվել 05/16/2015 15:31 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագրեր է ստորագրել՝ Ոստիկանության գեներալ-մայորներ նշանակելու մասին:
Ըստ այդմ, Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Ռաֆայել Գրիշայի Զաքարյանին և Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Աշոտ Մաքսիմի Կարապետյանին շնորհվել է ոստիկանության գեներալ-մայորի կոչում:
Հհրամանագիչրն ստորագրելիս ՀՀ Նախագահը ղեկավարվել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 16-րդ կետով և հիմք ընդունել «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասը:

Президент Армении присвоил начальникам двух управлений полиции звание генерал-майора 05/16/2015 15:46 | Лента новостей
Президент Армении присвоил начальнику Главного управления полиции по борьбе с организованной преступностью, полковнику полиции Рафаэлю Закаряну и начальнику Управления города Ереван, полковнику полиции Ашоту Карапетяну звание генерал-майора полиции.
Соответствующие указы глава государства подписал, руководствуясь пунктом 16 статьи 55 Конституции Республики Армения и приняв за основу часть2 статьи 5 закона РА “О службе в полиции РА”.