Արտակարգ դեպք Հանրապետության հրապարակում. Mercedes-ով բախվել են դեսպանատան ծառայողական մեքենային, իսկ հետո «դեբոշ» են սարքել ու դիմել փախուստի. Shamshyan 05/16/2015 13:14 | Արտակարգ պատահարներ
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ այսօր՝ մայիսի 16-ին, գիշերը ժամը 01:00-ի սահմաններում, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Անհայտ մակնիշի և համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը Հանրապետության հրապարակում բախվել է Հայաստանում Ռումինիայի դեսպանատան հաշվեկշռում գրանցված դիվանագիտական համարանիշներով ավտոմեքենային, այնուհետև վարորդը և ուղևորը դուրս են եկել ավտոմեքենայից, ցուցաբերել ոչ ադեկվատ վարք:
Ըստ ականատեսների, նրանցից մեկն իր ձեռքին ունեցել է ատրճանակ և հայհոյանքներ տալով՝ սպառնացել է, թե բոլորին «կգյուլի» և հետո դիմել է փախուստի:
Տեղեկությունների համաձայն՝ մեքենան եղել է Mercedes մակնիշի և համարներն էլ եղել են «10 010», սակայն ականատեսները չեն հիշում համարանիշների տառերը:
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով՝ դեպքի վերաբերյալ ՃՈ հետաքննչական բաժնի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում:

ЧП в Ереване: водитель “Мерседеса” врезался в посольский автомобиль, а затем вместе с попутчиком устроил “дебош” - Shamshyan 05/16/2015 13:54 | Чрезвычайное просшествие
Неизвестный автомобиль врезался в машину с дипломатическими номерами, числящего на балансе посольства Румынии в Ереване. Инцидент произошел на Площади Республики в ночь на субботу. Об этом сообщает Shamshyan.com.
По имеющимся сведениям, это был “Мерседес” с номерами «10 010», однако очевидцы не запомнили буквенных обозначений на госномере.
Согласно информации, водитель и пассажир врезавшегося в посольскую машину “Мерседеса” вышли из авто и стали вести себя неадекватно.
По рассказам очевидцев, у одного из них в руках был пистолет, которым он грозился “расстрелять” всех, сопроводив свои угрозы нецензурной бранью, после чего скрылся с места происшествия.
По информации СМИ, по данному факту отдел дознания дорожной полиции Армении подготавливают материалы.