Խոշոր ավտովթար Երևանում. «Տաշիր Պիցցա»-ի մոտ բախվել են մենեջերի և խաղատան դիլլերի Mercedes-ները. կան վիրավորներ. Shamshyan 05/16/2015   12:13  |  Արտակարգ պատահարներ
Shamshyan.com-ի տեղեկացնում է, որ այսօր՝ մայիսի 16-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 03:30-ի սահմաններում Տիգրան Մեծ և Մելիք Ադամյան փողոցների խաչմերուկում՝ «Տաշիր Պիցցա»-ի հարևանությամբ, բախվել են Վրաստանի Հանրապետության քաղաքացի, 27-ամյա Մարիա Սմիրնովայի վարած Mercedes մակնիշի MA-808-RU համարանիշի և Երևան քաղաքի Աէրացիա թաղամասի բնակիչ, 22-ամյա Հարություն Սարգսյանի վարած Mercedes մակնիշի 60 ԼՏ 060 համարանիշի ավտոմեքենաները:
Վթարի հետևանքով «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն են տեղափոխվել 24-ամյա Իլոնա Ուլբենկյանը, 21-ամյա Ռոբերտ Գևորգյանը և Mercedes-ի վարորդ Հ. Սարգսյանը:
Վթարի վայր ժամանած 1-03 շտապ օգնության բրիգադը տեղում առաջին բուժօգնությունն է ցուցաբերել Մ. Սմիրնովային, որից հետո վերջինս հրաժարվել է հիվանդանոց մեկնելուց՝ հայտնելով, որ ինքն առողջական խնդիրներ չունի:
Բախման հետևանքով Հ. Սարգսյանը Mercedes-ով դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և հայտնվել հետիոտնի համար նախատեսված մայթին՝ բախվելով շինության պատին:
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով՝ վարորդներից Հ. Սարգսյանն աշխատում է «Վերածնունդ Ինվեստ» ՍՊԸ-ում՝ որպես մենեջեր, իսկ Մ. Սմիրնովան՝ «Շանգրի Լա» խաղատանը՝ որպես դիլլեր:

ДТП с участием двух “Мерседесов” произошло недалеко от кафе Ташир Пицца в центре Еревана, есть пострадавшие - Shamshyan 05/16/2015   12:44  |  Чрезвычайное просшествие
ДТП с участием двух “Мерседесов” произошло поздно ночью недалеко от кафе Ташир Пицца в центре Еревана. Об этом сообщает Shamshyan.com. По сведениям издания, авария имела место на пересечении улиц Тиграна Меца и Мелика Адамяна. Столкнулись “Мерседес”(г/н MA-808-RU ),за рулем которого находилась 27-летняя гражданка Грузии Мария Смирнова, и автомобиль той же марки(г/н 60 ԼՏ 060), которым управлял 22-летний житель Еревана Арутюн Саркисян.
В результате столкновения “Мерседес” А. Саркисяна съехал с проезжей части, врезавшись в постройку.
Пострадавшие в ДТП 24-летняя Илона Улбенкян, 21-летний Роберт Геворкян и водитель одного из “Мерседесов” А. Саркисян были госпитализированы с телесными повреждениями в медцентр “Григорий Просветитель”
М. Смирновой на месте инцидента была оказана первая медпомощь. Девушка отказалась от госпитализации, сославшись на отсутствие у нее проблем со здоровьем.