Նոր մանրամասներ` ջրատարն ընկած ու մահացած 18-ամյա երիտասարդի դեպքով 05/15/2015   15:03  |  Արտակարգ պատահարներ
Երեկ Արագածոտնի մարզի Սասունիկ գյուղի վարչական տարածքով հոսող «Տկահանի» կոչվող ջրատարում 18-ամյա երիտասարդի դիակ էր հայտնաբերվել:
«Փաստինֆո»-ին հայտնի է դարձել, նոր մանրամասներ. մասնավորապես` երիտասարդը Երևանի պետական հենակետային քոլեջի 3-րդ կուրսի ուսանող է, հաշվառված է Սիսիան քաղաքում:
Արտաքին զննությամբ դիակի վրա մարմնական վնասվածքների օբյեկտիվ հատկանիշներ և բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել: Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Երիտասարդը դեռևս չպարզված ժամանակահատվածում և հանգամանքներում ընկել է վերը նշված ջրատարը և մահացել:
Նախօրեին տեղեկացրել էինք, որ ժամը 08:00-ի սահմաններում Ոստիկանության Աշտարակի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Սասունիկ գյուղով անցնող ջրատարում երիտասարդ տղայի դի կա:
Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության Արագածոտնի մարզային փրկարար վարչության Աշտարակի հրշեջ փրկարարական ջոկատի աշխատակիցները հատուկ ճոպանի միջոցով են կարողացել մեծ դժվարությամբ դուրս բերել 18-ամյա Հայկի դին:
Դեպքի վայրում հավաքվածներն ասել էին, որ մահացածը Սիսիան քաղաքի բնակիչ է և Սասունիկ գյուղ էր եկել՝ մասնակցելու իր ընկերոջ ծննդյան միջոցառմանը, իսկ երեկ գիշեր դուրս է եկել նշված վայրից և ոչ մի տեղեկություն այլևս չունեին նրա մասին:

Стали известны новые подробности о 18-летнем юноше, найденном мертвым в водоканале на западе Армении 05/15/2015 15:38 | Чрезвычайное просшествие
ИА “ФактИнфо” стали известны новые подробности о 18-летнем юноше, найденном мертвым в водоканале в селе Сасуник Арагацотнской области Армении.
Погибший учился на третьем курсе одного из ереванских колледжей и был прописан в городе Сисиан.
При внешнем осмотре тела объективных признаков повреждений и следов насилия не обнаружено. Назначена судебно-медицинская экспертиза тела.
Студент при пока не выясненных обстоятельствах упал в водоканал и погиб. Не установлено также время падения.
Как уже ранее сообщало агентство, сигнал об инциденте поступил на пульт дежурного аштаракского отдела полиции накануне, в 08:00 по местному времени.
Собравшиеся на месте инцидента рассказали, что погибший является жителем города Сисиан и приехал в село Сасуник на день рождения друга. Накануне ночью он вышел из указанного места, и с тех пор никаких вестей о нем не было.