«Անպատժելիությունն, ընդհանրապես, միշտ վատ է». Արդարադատության նախարարը՝ Սյունիքի մարզպետի որդու մասին 05/14/2015 17:42 | ԼՐԱՀՈՍ
«Անպատժելիությունն, ընդհանրապես, միշտ վատ է»,- այսօր կառավարության նիստից հետո, պատասխանելով Սյունիքի մարզպետի որդի Տիգրան Խաչատրյանի մասնակցությամբ քրեական գործի մասին լրագրողների հարցերին, մասնավորապես երկրում տիրող անպատժելիության մթնոլորտի մասին լրագրողների հարցերին, ասաց Արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանը:
Ինչ վերաբերում է քրեական գործին, նախարարը չցանկացավ մեկնաբանել՝ պատճառաբանելով, որ իր ղեկավարած կառույցը քրեական հետապնդման հետ առնչություն չունի:
Իսկ լրագրողների այն դիտարկմանը, որ արդեն մի քանի օր է՝ Հայաստանի իրավապահները չեն կարողանում բերման ենթարկել մարզպետի որդուն, Հովհաննես Մանուկյանը պատասխանեց, որ դատական ու արդարադատության համակարգերն այստեղ խնդիր չունեն, խոսքը քրեական հետապնդման մարմինների մասին է, և պետք է հարցն ուղղել ճիշտ հացեատիրոջը:
«Իմ գնահատմամբ՝ ինչքան արդյունավետ աշխատեն քրեական հետապնդման մարմինները, այնքան լավ»,- ասաց նախարարը:

Глава Минюста Армении воздержался от комментариев по поводу инцидента с участием сына Сюникской области 05/14/2015 18:05 | Лента новостей
“Безнаказанность - это всегда плохо”,- заявил на брифинге после заседания правительства в четверг глава Минюста Армении Ованнес Манукяна, отвечая на вопросы журналистов по поводу уголовного дела, возбужденного по факту инцидента с участием сына губернатора Сюникской области Сурена Хачатряна – Тиграна Хачатряна.
Глава Минюста воздержался от комментариев, сославшись на то, что уголовное преследование находится за рамками компетенции возглавляемого им ведомства.
На замечание журналистов относительно того, что уже несколько дней правоохранительные органы не могут подвергнуть приводу сына губернатора, Манукян отметил, что этим занимаются органы уголовного преследования и порекомендовал им обратиться с этим вопросами к правильному адресату.
“По моей оценке, чем эффективнее будут работать органы уголовного преследования, тем лучше”, - сказал он.