Աբովյանի քաղաքապետի պաշտոնին արդեն հավակնում է երեք թեկնածու 05/13/2015 16:19 | Ընտրական իրավունք
Աբովյանում հունիսի 7-ին կայանալիք քաղաքապետի արտահերթ ընտրություններին այսօր՝ թեկնածուների առաջադրման առաջին օրը, ինքնաառաջադրվել է երեք թեկնածու:
Ինչպես տեղեկանում ենք Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կայքէջից, թիվ 28 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողով գրանցման փաստաթղթեր են ներկայացրել անկուսակցականներ՝ Ազգային ժողովի Տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի փորձագետ Վահագն Գևորգյանը և ոչ տեղ չաշխատող, Աբովյանի նախկին քաղաքապետ Կարապետ Իսրայելյանը, ՀՀԿ անդամ, «Չարենցավանի բեռնաուղևորատար ավտոտրանսպորտ» ԲԲԸ գլխավոր տնօրեն Արթուր Հարությունյանը: Վերջինս առավել հայտնի է «Պալաչ» մականունով:
Թեկնածուների առաջադրման վերջնաժամկետը մայիսի 17-ի ժամը 18-ն է:
Հիշեցնենք, որ Աբովյանի քաղաքապետի պաշտոնը թափուր է մնացել այն բանից հետո, երբ նախկին քաղաքապետ, Գագիկ Ծառուկյանի փեսա Կարապետ Գուլոյանը կառավարության որոշմամբ նշանակվեց Կոտայքի մարզպետ:

На пост мэра города Абовян претендуют уже трое кандидатов 05/13/2015 16:38 | Избирательное право
Три человека уже выдвинули свои кандидатуры для участия во внеочередных выборах мэра города Абовян, которые пройдут 7 июня с.г. Сегодня, 13 мая, началось выдвижение кандидатов на этот пост.
Как сообщается на сайте Центральной избирательной комиссии Армении, документы для регистрации в качестве кандидата представили эксперт постоянной комиссии по вопросам территориального управления и местного самоуправления Ваагн Геворкян и безработный Карапет Исраелян, а также член правящей Республиканской партии Армении Артур Арутюнян. Последний более известен под прозвищем “Палач”
Срок выдвижения кандидатов истекает 17 мая, в 18:00 по местному времени.
Напомним, что пост мэра города Абовян стал вакантным после того, как бывший градоначальник, зять экс-лидера ППА Гагика Царукяна, Карапет Гулоян, решением правительства был назначен губернатором Котайкской области.