Զինծառայողը մահացել է իրեն ամրակցված ինքնաձիգից գլխին արձակված կրակոցից 05/09/2015 13:58 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ժամկետային զինծառայող Հարություն Համբարյանի մահվան դեպքի առթիվ։
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության տեղեկացմամբ՝ 2015 թվականի մայիսի 8-ին՝ ժամը 15:15-ի սահմաններում, ՊԲ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Հարություն Հրայրի Համբարյանը, ըստ նախնական տվյալների, իրեն ամրակցված ԱԿՄՍ տեսակի ինքնաձիգից իր գլխի ճակատային հատվածում արձակված կրակոցի հետևանքով ստացած հրազենային վիրավորումից տեղում մահացել է:
Դեպքի առթիվ Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության երրորդ կայազորային քննչական բաժնում մայիսի 8-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով, կազմվել է քննչական խումբ:
Նույն օրը կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, Հ.Համբարյանի դիակի արտաքին զննություն, նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն: Ձեռնարկում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական միջոցառումներ՝ զինծառայողի մահվան բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

Военнослужащий АО НКР Арутюн Гамбарян погиб от выстрела в голову, произведенного из закрепленного за ним автомата 05/09/2015   14:13  |  Актуальная тема
Уголовное дело возбуждено в Главном военном следственном управлении СК Армении по факту гибели 20-летнего военнослужащего Армии обороны НКР Арутюна Гамбаряна.
Дело заведено по ч. 1ст. 110 (Доведение до самоубийства )УК РА, сформирована следственная группа. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Ведомство также информирует, что 8 мая, около 15:15 по местному времени солдат срочной службы Армии обороны НКР, рядовой Арутюн Грайрович Гамбарян, по предварительным данным, погиб на месте от выстрела в голову, произведенного из закрепленного за ним автомата АКМС.
“В тот же день был произведен осмотр места происшествия, осмотр тела А. Гамбаряна, назначена судмедэкспертиза тела погибшего. Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия для установления всех обстоятельств смерти военнослужащего. Расследование по уголовному делу продолжается", - говорится в сообщении.