Գյումրիի անկարգությունների գործը կկարճվի՞. «Ժողովուրդ» 05/08/2015   09:25  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ը գրում է՝ երբ Գյումրու ՌԴ 102-րդ ռազմաբազայի զինծառայող Վալերի Պերմյակովը գազանաբար սպանեց Ավետիսյանների 7 հոգանոց ընտանիքին, հազարավոր գյումրեցիներ այս տարվա հունվարի 15-ին հավաքվեցին փողոցում՝ պահանջելով ռուս զինվորական Վալերի Պերմյակովին հանձնել հայ իրավապահներին:
Այդ ընթացքում գրանցվեցին անկարգության դեպքեր. քաղաքացիների մի խմբի կողմից քարեր նետվեցին ոստիկանների ուղղությամբ, և արձանագրվեցին վիրավորներ ինչպես քաղաքացիների, այնպես էլ ոստիկանների կողմից:
Թերթը հիշեցնում է, որ դեպքից հետո 10 մարդու նկատմամբ մեղադրանք էր առաջադրվել՝ խուլիգանության և հասարակական կարգը խախտելու հատկանիշներով:
«Սակայն ամիսներ շարունակ քննչական գործողություններ, որպես այդպիսին, չեն իրականացվել, մեղադրյալներին անգամ քննչական մարմին հարցաքննության չեն հրավիրել: «Ժողովուրդ»-ը տեղեկացավ, որ առաջիկայում 10 քաղաքացու նկատմամբ առաջադրված մեղադրանքների գործերը կկարճվեն»,- գրում է թերթը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ 08.05.2015թ. համարում:
18:22 16/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիում հանրահավաքի ժամանակ միջադեպի հետ կապված երկու ոստիկան ազատվել է պաշտոնից
14:04 12/02/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՍառնաղբյուրցի երիտասարդին մեղադրանք առաջադրեցին, բայց չկալանավորեցին
08:51 12/02/2015  |  ՄամուլՄնացական Ալեքսանյանին խուլիգանության հոդվածով մեղադրանք կառաջադրվի՞. «Հայկական ժամանակ»
23:00 05/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՊատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությունը` Մնացական Ալեքսանյանի ձերբակալության կապակցությամբ
18:21 05/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԶարուհի Փոստանջյանը դիմել է ՄԻՊ-ին
17:23 05/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՍառնաղբյուրում վիճակը լարված է. բնակիչներն ամեն վայրկյան պատրաստ են ոտքի կանգնելու (Տեսանյութ). Aravot
21:00 04/02/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳյումրիի ընդհարումների գործով ձերբակալված կա. Ձերբակալողը դատախազն է

“Жоговурд”: Дело о январских беспорядках в Гюмри будет прекращено? 05/08/2015   09:50  |  Пресса
В ближайшее время производство по делам в отношении 10 граждан, обвиняемых в январских беспорядках в Гюмри, будут прекращены, пишет газета “Жоговурд”(“Народ”).
СМИ напоминает, что тысячи гюмрийцев 15 января с.г. вышли на улицы с требованием выдать обвиняемого в зверском убийстве семьи Аветисянов военнослужащего российской 102-ой военной базы в Гюмри Валерия Пермякова армянским правоохранительным органам.
В это время произошли беспорядки, в результате которых ранения получили как гражданские лица, так и полицейские.
После инцидента десятерым лицам было предъявлено обвинение в хулиганстве и нарушении общественного порядка. Однако на протяжении месяцев следственных действий, как таковых не проводилось: обвиняемые даже не были вызваны в следственный орган на допрос.
18:04 05/02/2015  |  Лента новостей Жители армянского села Сарнахбюр готовы выйти на протест из-за ареста одного из участников январского митинга в Гюмри(Видео)
12:41 17/01/2015  |  Лента новостейПострадавшие в столкновениях с демонстрантами в Гюмри полицейские выписываются из больницы
17:22 16/01/2015  |  Актуальная темаУголовное дело возбуждено связи со вчерашними инцидентами в Гюмри
13:51 16/01/2015  |  Актуальная темаСложившуюся после убийства семьи ситуацию в Гюмри планируется обсудить в парламенте Армении
12:03 16/01/2015  |  Лента новостей 26 человек, в том числе 16 полицейских, обратились за медпомощью после беспорядков в Гюмри
11:51 16/01/2015  |  Актуальная темаУ двоих подвергнутых приводу участников акции протеста в Ереване нашли пистолеты
02:49 16/01/2015  |  Лента новостейПолиция Армении выступила с заявлением в связи с беспорядками в Гюмри