Ձերբակալվել է ԵՊՀ-ի ուսումնամեթոդական վարչության տեսուչը 05/08/2015   10:20  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ս.թ մայիսի 7-ին, ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից ձեռնարկված օպերատիվ- հետախուզական միջոցառումների  արդյունքում՝ կաշառք ստանալու պահին, ձերբակալվել է Երևանի Պետական Համալսարանի ուսումնամեթոդական վարչության ուսումնական գործընթացի  վերահսկման բաժնի ավագ  տեսուչ Արթուր Լևոնի Աճեմյանը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնը:
Արթուր Աճեմյանը, նույն համալսարանի հեռակա ուսուցման ավարտական կուրսի ուսանող Կ.Ս.-ի երկու քննությունների գնահատականները դրական նշանակելու գործընթացը կարգավորելու համար, պահանջել և ստացել է 300 ԱՄՆ դոլար կաշառք:

Старший инспектор ЕГУ задержан в момент получения взятки 05/08/2015   12:01  |  Актуальная тема
Уголовное дело возбуждено в Следственном управлении Службы национальной безопасности Армении по факту получения взятки старшим инспектором Ереванского государственного университета (ЕГУ) Артуром Ачемяном. Об сообщает пресс-центр Службы нацбезопасности.
“В результате оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых СНБ, 7-го мая с.г. в момент получения взятки был задержан старший инспектор отдела контроля за учебным процессом учебно-методического управления ЕГУ Артур Ачемян”, - говорится в сообщении.
СНБ также информирует, что Ачемян потребовал и получил взятку в размере $300 от студента выпускного курса заочного отделения К.А. за организацию процесса назначения положительных оценок по двум экзаменам.