Արիության դաս՝ ԱրՊՀ-ում 05/08/2015   12:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր, մայիսյան եռատոնին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում, կազմակերպվել են արիության դասեր ինչպես հանրակրթական, այնպես էլ միջին մասնագիտական և բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում:
Արցախի մայր ԲՈՒՀ-ում ավանդաբար արիության դասը վարել են ԼՂՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանն ու Կրթության և գիտության նախարար Սլավա Ասրյանը: Այդ մասին տեղեկացնում է  ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ հրամանատարը ներկայացրել է մայիսյան եռատոնի խորհուրդը, խոսել Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի, Շուշիի ազատագրման և պաշտպանության բանակի օրվա առանձնահատուկ նշանակության մասին՝ նշելով, որ անհրաժեշտ է, որպեսզի ներկա ու հաջորդ սերունդները շարունակեն հավատարիմ մնալ այդ արժեքներին և ունենան կամք ու վճռականություն դրանց տեր կանգնելու համար:
Մովսես Հակոբյանը hամալսարանականներին ներկայացրել է  զինված  ուժերում կատարվող  բարեփոխումները և վստահեցրել, որ պաշտպանության բանակն այսօր ունի բոլոր  անհրաժեշտ  միջոցները Արցախի Հանրապետության պետական սահմանների անառիկությունն ու  ժողովրդի անվտանգությունն ապահովելու համար:

Армия обороны НКР в состоянии обеспечить неприступность госграниц и безопасность своего народа – Мовсес Акопян 05/08/2015 13:21 | Лента новостей
Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики располагает всеми необходимыми средствами для обеспечения неприступности государственных границ и безопасности народа Арцаха, заверил министр обороны НКР,командующий АО НКР генерал-лейтенант Мовсес Акопян в ходе урока мужества, состоявшегося в Арцахском государственном университете в пятницу.
Мовсес Акопян на уроке говорил о Победе, одержанной в Великой Отечественной войне, особом значении Дня освобождения Шуши и формирования Армии обороны. Глава Минобороны НКР представил также реформы, проводимые в Вооруженных силах.
Он отметил, что нынешнее и грядущее поколения должны и впредь придерживаться этих ценностей, обладать волей и решимостью для того, чтобы встать на их защиту.