Վահրամ Բաղդասարյան. Մոտ ապագայում պարզ կդառնա, թե երբ պետք է ԱԺ-ում քննարկվի սահմանադրական բարեփոխումների խնդիրը 05/08/2015 14:13 | ԼՐԱՀՈՍ
«Ինձ թվում է, որ մոտ ապագայում մենք վերջնական պատասխանը կունենանք, թե երբ պետք է Ազգային ժողովում քննարկենք սահմանադրական բարեփոխումների խնդիրը»,- այսօրվա ճեպազրույցում հայտնեց Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
Ըստ նրա` քաղաքական ուժերի որոշակի մասը Սահմանադրական փոփոխությունների հետ կապված արդեն արել է իր հայտարարությունները: Մասնագիտական հանձնաժողովը կքննարկի սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգի հետ կապված առաջարկները, որից հետո կտա իր եզրակացությունը:
«Դրանից հետո Հանրապետության Նախագահը կորոշի, թե երբ է ուղարկում Ազգային ժողով, այսինքն` գործընթացը գնում է»,-ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը:

Скоро станет известна дата рассмотрения в НС проекта концепции реформирования Конституции - Багдасарян 05/08/2015 14:35 | Лента новостей
В ближайшее время, как мне кажется, станет известна дата рассмотрения в Национальном Собрании Армении проекта концепции реформирования Конституции. Об этом заявил на брифинге с журналистами пятницу руководитель парламентской фракции правящей Республиканской партии Армении Ваграм Багдасарян.
По его словам, часть политических сил уже выступила с заявлениями по поводу конституционных преобразований. “Специализированная комиссия вынесет свое заключение по итогам обсуждения предложений, связанных с концепцией конституционных реформ”, - сообщил он.
“После этого Президент Армении определит дату отправки документа в Национальное Собрание. Процесс уже идет”, - сказал В. Багдасарян.