Հանդիպում Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի մի խումբ անդամների հետ 05/07/2015 15:31 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 7-ին ընդունել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի մի խումբ անդամների՝ կառույցի նախագահ Իշխան Զաքարյանի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայք-էջը:
Հանդիպմանը քննարկվել են 2015թ. համահայկական խաղերի կազմակերպման հետ կապված հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Արցախի մասնակցությանն այդ խաղերին:
Նախագահ Սահակյանը կարեւոր է համարել համահայկական խաղերի նշանակությունը ողջ հայության կյանքում` այն համարելով նշանակալի մարզական, մշակութային եւ քաղաքական իրադարձություն:

Президент НКР встретился с членами Всемирного комитета Панармянских игр 05/07/2015 15:52 | Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 7 мая принял группу членов Всемирного комитета Панармянских игр во главе с его председателем Ишханом Закаряном. Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента НКР.
На встрече обсуждались вопросы, касающиеся организации Панармянских игр 2015 года. Особое внимание было уделено участию Арцаха(армянский топоним Нагорного Карабаха) в этих играх.
Президент Саакян отметил важное значение Всеармянских игр в жизни всего армянства, назвав их значительным спортивным, культурным и политическим событием.