Գոհար Ենոքյանի նկատմամբ խափանման միջոց կալանք կկիրառվի՞. «Հայկական ժամանակ» 05/06/2015   09:16  |  Մամուլ
«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է, որ վաղը երեկոյան լրանում է նախօրեին ձերբակալված, Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, ԲՀԿ անդամ Գոհարիկ Ենոքյանի ձերբակալման 72 ժամը, և իրավապահ մարմինները պետք է որոշում կայացնեն նրա խափանման միջոցի վերաբերյալ:
Թերթի աղբյուրները հայտնում են, որ 73-ամյա Ենոքյանի հանդեպ խափանման միջոց կալանքը, այդուամենայնիվ, չի ընդունվի՝ հաշվի առնելով վերջինիս տարիքը, սեռը և առողջական վատ վիճակը, ինչպես նաև՝ Ենոքյանին ազատ արձակելու համար 37 պատգամավորների ստորագրությունները, որոնք երեկ ներկայացվել են ՀՀ գլխավոր դատախազություն:
ԲՀԿ նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը երեկ լրատվամիջոցին հայտնել է, որ Ենոքյանը, ով կասկածվում է Աժ պատգամավոր Կարո Կարապետյանի Յուվեցի Կարոյի սպանաթյունը նախապատրաստելու մեջ, առողջական խնդիրներ ունի, որոնք անհամատեղելի են ազատազրկման ռեժիմի հետ:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի՝ 06.05.2015թ. համարում:
17:03 05/05/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻՊ գրասենյակի աշխատակիցները հանդիպել են Գոհար Ենոքյանին. նա իրեն համեմատաբար լավ է զգում
14:39 05/05/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳոհար Ենոքյանին արգելանքից ազատելու ստորագրահավաքին արդեն միացել է 31 պատգամավոր
14:16 05/05/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԳոհար Ենոքյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը փոխելու դիմումը կներկայացվի Գլխավոր դատախազին
14:10 05/05/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀՔԾ-ն՝ Գոհարիկ Ենոքյանի ձերբակալության մասին
12:43 05/05/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲՀԿ-ն Գոհար Ենոքյանի հանդեպ խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ խորհրդարանում ստորագրահավաք է նախաձեռնել
00:36 05/05/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԳոհար Ենոքյանն ի՞նչ կապ ունի Յուվեցի Կարոյի «սպանության նախապատրաստման» մեջ. aravot.am
23:36 04/05/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՆաիրա Զոհրաբյան. «Պետք է անել հնարավորը րոպե առաջ Գոհար Ենոքյանի խափանման միջոցը փոխելու համար». aravot.am
23:25 04/05/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳոհար Ենոքյանի ձերբակալությունը կապված է Կարո Կարապետյանի հետ
22:35 04/05/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՁերբակալվել է ԲՀԿ խմբակցության նախկին պատգամավոր Գոհար Ենոքյանը. «Առավոտ»

“Айкакан жаманак”:73-летнюю Гоар Енокян, возможно, не возьмут под стражу 05/06/2015 10:09 | Пресса
Завтра вечером истекают 72 часа с момента задержания бывшего депутата Национального Собрания Армения, члена партии “Процветающей Армении” Гоарик Енокян, и правоохранительные органы должны принять решение об избрании в отношении нее меры пресечения, пишет газета “Айкакан жаманак”(“Армянское время”).
Источники издания сообщают, что мера пресечения в виде заключения под стражу в отношении 73-летней Енокян, тем не менее, не будет избрана, с учетом ее возраста, пола и проблем со здоровьем, а также представленного накануне генеральному прокурору Армении обращения с 37 депутатскими подписями за ее освобождение.
Председатель ППА Наира Зограбян накануне сообщила корреспонденту газеты, что Енокян, которую подозревают в подготовке убийства депутата Национального Собрания РА Каро Карапетяна – Ювеци Каро, имеет проблемы со здоровьем, которые несовместимы с тюремным заключением”, - пишет газета.