Ինքնասպանության փորձ կատարած 25-ամյա աղջիկ բուժօգնություն ստանալուց հետո դուրս է գրվել 05/02/2015 11:32 | Արտակարգ պատահարներ
«Գարեգին Նժդեհ» մետրոպոլիտենի կայարանում ինքնասպանության փորձ կատարած 25-ամյա աղջիկը, ով ածելիով կտրել էր ձախ նախաբազկի երակները, թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց տեղափոխվելուց հետո բուժօգնություն է ստացել և դուրս գրված:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը տեղեկացավ հիվանդանոցից, որտեղից նաև հայտնեցին, որ աղջիկան շտապօգնության մեքենայով տեղափոխել են Նորքի հոգեբուժարան` հոգեվիճակը ևս ստուգման նպատակով:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, աղջիկը, գտնվելով ալկոհոլի ազդեցության տակ և հիասթափված լինելով իր ապրելակերպից և կյանքի պայմաններից, ինքնասպանություն գործելու նպատակով իր մոտ եղած ածելիով կտրել է ձախ նախաբազկի երակները:

Госпитализированная после попытки самоубийства в ереванском метро 25-летняя девушка выписалась из больницы 05/02/2015 11:45 | Чрезвычайное просшествие
Госпитализированная после попытки самоубийства на станции метро “Гарегин Нжде” в Ереване 25-летняя девушка выписалась из больницы.
Об этом “Фактинфо” сообщили в университетской больнице №1. В клинике также проинформировали, что девушку доставили в Норкскую психиатрическую больницу на обследование.
Как уже ранее сообщало агентство, девушка, находясь в состоянии алкогольного опьянения и глубокого отчаяния, пыталась покончить с собой, вскрыв себе вены бритвой.