ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը՝ Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ 05/01/2015 09:30 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ՝ Մայիսի 1-ի` Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
Աշխատանքի հանդեպ առանձնահատուկ վերաբերմունքը մեր ժողովրդին ուղեկցել է դարեր շարունակ, օգնել է նրան դիմակայել ճակատագրի հարվածներին, հաղթահարել դժվարություններն ու փորձությունները: Ազնիվ ու քրտնաջան աշխատանքի շնորհիվ ինչպես հայրենիքում, այնպես էլ աշխարհի տարբեր ծայրերում հայերը կարողացել են ստեղծել իրենց օջախն ու մշակույթը` անջնջելի հետք թողնելով համաշխարհային քաղաքակրթության պատմության մեջ:
Այսօր արցախցին շարունակում է սեփական ձեռքերով կառուցել հայրենի երկիրը, կերտել իր սերունդների ապագան: Մարդկանց աշխատանքով ապահովումը, նոր աշխատատեղերի ստեղծումը մեր պետության առջեւ ծառացած կարեւորագույն խնդիրներից են: Յուրաքանչյուր ոք պետք է կարողանա իր արժանի տեղը գտնել հայրենիքում եւ բարեխիղճ աշխատանքով հոգալ իր ընտանիքի հոգսերը: Իշխանություններն այսուհետ էլ կանեն հնարավորն այս ուղղությամբ:
Թանկագին արցախցիներ,
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիդ այս գեղեցիկ տոնի առթիվ և մաղթում խաղաղ ու ստեղծարար աշխատանք և մաղթում խաղաղ ու ստեղծարար աշխատանք»:

Президент НКР поздравил соотечественников с Международным днем солидарности трудящихся 05/01/2015   09:45  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики направил поздравительное послание по случаю Международного дня солидарности трудящихся. В тексте послания, в частности, говорится:
От имени властей Республики Арцах и от себя лично искренне поздравляю вас с 1 Мая - Международным днем солидарности трудящихся!
Особое отношение к труду было присуще нашему народу на протяжении веков, помогало ему выдерживать удары судьбы, преодолевать трудности и испытания. Благодаря честной и кропотливой работе как на родине, так и в разных частях света армяне смогли создать свой очаг и культуру, оставляя неизгладимый след в истории мировой цивилизации.
Сегодня арцахцы продолжают собственными руками строить родную страну, создавать будущее своих поколений. Обеспечение людей работой, создание новых рабочих мест являются одними из важнейших задач, стоящих перед нашим государством. Каждый должен суметь найти свое достойное место на родине и добросовестной работой решать проблемы своей семьи. Власти и впредь будут делать все возможное для этого.