Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել Սբ. Աննա եկեղեցու օծման արարողությանը 04/30/2015   15:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանն այսօր ներկա են գտնվել Երևանի Կաթողիկե Սբ. Աստվածածին եկեղեցուն հարակից Սբ. Աննա նորակառույց եկեղեցու օծման արարողությանը՝ հանդիսապետությամբ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Սբ. Աննա եկեղեցին և Երևանի կաթողիկոսական նստավայրը կառուցվել են Հրայր և Աննա Հովնանյանների բարերարությամբ, ճարտարապետն է Վահագն Մովսիսյանը:
Եկեղեցու հիմնարկեքի արարողությունը կատարվել է 2011թ. ապրիլի 30-ին, շինարարությունն ավարտվել է 2015թ. ապրիլին:

Президент Армении присутствовал на церемонии освящения церкви Святой Анны в Ереване 04/30/2015   15:49  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян с супругой Ритой Саргсян в четверг присутствовал на церемонии освящения церкви Святой Анны в Ереване. Церемония прошла под предводительством Его Святейшества Гарегина Второго, Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян.
Как передает пресс-служба главы государства, церковь Святой Анны и резиденция католикосата в Ереване построены при содействии благотворителей Грайра и Анны Овнанян. Архитектором является Ваагн Мовсисян.