Փոփոխություններ կառավարությունու՞մ. «Հրապարակ» 04/29/2015   08:45  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ իշխանական կուլիսներում ակտիվացել են խոսակցությունները՝ սպասվող կադրային փոփոխությունների մասին: Մինչ ապրիլի 24-ը խոսում էին, որ Ցեղասպանության 100-ամյակի միջոցառումներից հետո կտրուկ փոփոխություններ են սպասվում:
Ըստ լրատվամիջոցի՝ մասնավորապես, արտաքին քաղաքականության ասպարեզում խոսվում է, որ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանին կարող են նշանակել Գերմանիայում դեսպան: Այդտեղ Հայաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանը վաղամեռիկ ՀՅԴ անդամ Վահան Հովհաննիսյանն էր, եւ նրա մահից հետո պաշտոնը մինչ օրս թափուր է:
Ինչպես թերթն է գրում, հաջորդ փոփոխությունը, որի մասին խոսվում է, ՀՅԴ ներկայացուցչին ԿԳ նախարար նշանակելն է, այս առումով շոշափվում է բազմակի չեմպիոն Լեւոն Մկրտչյանի անունը:
Բացի այդ, ճամպրուկային տրամադրություններ են նաեւ արդարադատության նախարարությունում, ըստ այդ լուրերի՝ Վրաստանում ՀՀ նախկին դեսպան Հովհաննես Մանուկյանին հիմա էլ ուզում են որպես դեսպան ինչ-որ եվրոպական երկիր ուղարկել:
«Թեև ամիսներ շարունակ քննարկվում էր, թե նրան նորից կտանեն հին աշխատավայր՝ վճռաբեկ դատարանի նախագահ: Արդարադատության նախարարի պորտֆելը ևս, ըստ նախնական քննարկումների, բաժին կհասնի ՀՅԴ-ին»:

“Грапарак”: В правительстве Армении ожидаются кардинальные кадровые изменения? 04/29/2015   10:10  |  Пресса
Во властных кулисах активизировались разговоры о возможных кадровых изменениях в правительстве. До 24 апреля поговаривали, что после мероприятий по случаю 100-й годовщины Геноцида армян ожидаются кардинальные изменения. Об этом пишет газета “Грапарак”.
Как отмечает издание, в частности, ходят слухи, что министр образования и науки Армен Ашотян будет назначен послом Армении в Германии. После смерти члена АРФ “Дашанакцутюн” Ваана Ованнисяна этот пост все еще остается вакантным.
“Поговаривают также о назначении представителя АРФД главой Минобрнауки РА. В этой связи муссируется имя “многократного чемпиона” Левона Мкртчяна”, - пишет газета.
“Кроме того, как отмечает СМИ, чемоданное настроение царит и в министерстве юстиции. Согласно муссируемым слухам, бывшего посла Армении в Грузии Ованнеса Манукяна вновь хотят отправить в одну из европейских стран в качестве главы армянской дипмиссии. А портфель министра юстиции, согласно предварительным обсуждениям, тоже достанется АРФД”, - отмечает издание.