Նոր տեսախցիկներ և արագաչափ սարքեր կտեղադրվեն Երևանում և Լոռվա մարզում 04/27/2015   12:25  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ Հայաստանի Հանրապետության ավտոճանապարհներին շարունակվում են երթևեկության նկատմամբ վերահսկողության, իրավախախտումների արձանագրման տեսախցիկների և արագաչափ սարքերի տեղադրման աշխատանքները:
Մասնավորապես, 2015 թվականի ապրիլի 27-ից գործարկվելու են հետևյալ վայրերում տեղադրված տեսախցիկները և արագաչափ սարքերը.
- Երևան քաղաքի Վ. Համբարձումյան փողոց-Երզնկյան փողոց-Բաղրամյան պողոտա խաչմերուկում տեղադրված տեսախցիկները,
- Լոռու մարզի Գարգառ համայնքի վարչական տարածքում՝ 1 արագաչափ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության թույլատրելի արագությունը 60 կմ/ժ է:
- Լոռու մարզի Ստեփանավան համայնքի վարչական տարածքում՝ 1 արագաչափ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության թույլատրելի արագությունը 60 կմ/ժ է:
- Լոռու մարզի Տաշիր համայնքի վարչական տարածքում՝ 1 արագաչափ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության թույլատրելի արագությունը 60 կմ/ժ է:

Новые камеры видеонаблюдения и радары фиксации ПДД будут задействованы с 27 апреля на дорогах Еревана и Лорийской области 04/27/2015   12:37  |  Информационная платформа
Новые камеры видеонаблюдения и радары фиксации нарушений правил дорожного движения будут задействованы с сегодняшнего дня в Армении. Об этом сообщает Дорожная полиция Армении.
В частности, с 27 апреля 2015 года заработают камеры видеонаблюдения, установленные
- на перекрестке улиц В. Амбарцумяна, Ерзнкяна и проспекта Баграмяна в Ереване
и радары фиксации нарушений ПДД:
- на административной территории общины Гаргар Лорийского марза; 1 радар, по двум направлениям. Максимальная разрешенная скорость движения на данном участке дороги составляет 60 км/ч;
- на административной территории общины Степанаван Лорийского марза; 1 радар, по двум направлениям. Максимальная разрешенная скорость движения на данном участке дороги составляет 60 км/ч;
- на административной территории общины Ташир Лорийского марза; 1 радар, по двум направлениям. Максимальная разрешенная скорость движения на данном участке дороги составляет 60 км/ч.