Մովսես Հակոբյանը կարևորել է մայիսյան եռատոնին նվիրված միջոցառումների՝ բարձր մակարդակով կազմակերպումը 04/27/2015 13:16 | ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 27-ին ԼՂՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանի նախագահությամբ, տեղի է ունեցել մայիսյան տոնակատարությունների կազմակերպչական աշխատանքները համակարգող կառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որին մասնակցում էին կառավարության անդամներ, տարբեր գերատեսչությունների և վարչակազմերի ղեկավարներ, բարձրաստիճան զինվորականներ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են մայիսյան տոնակատարությունների կազմակերպման ուղղությամբ կատարված աշխատանքները, նախանշվել են դեռևս լուծում պահանջող միջոցառումների ուղիները:
Նիստի ավարտին բանակի հրամանատարը կարևորել է մայիսյան եռատոնին նվիրված միջոցառումների բարձր մակարդակով կազմակերպումը և դրանց վերաբերյալտվել մի շարք ցուցումներ:

Глава Минобороны НКР отметил важность организации майских торжеств на высоком уровне 04/27/2015   13:34  |  Лента новостей
Под председательством министра обороны Нагорно-Карабахской Республики, командующего Армией обороны НКР, генерал-лейтенанта Мовсеса Акопяна 27 апреля состоялось очередное заседание комиссии, координирующей работы по организации майских торжественных мероприятий. В заседании принимали участие члены правительства, руководители различных ведомств и управлений, высокопоставленные военные.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства НКР, в ходе совещания обсуждались вопросы, связанные с подготовкой к проведению майских мероприятий.
Глава Минобороны НКР отметил важность организации мероприятий, посвященных майским торжествам на самом высоком уровне, и дал соответствующие указания.