Ստամբուլում ոստիկանները հարձակվել են Ցեղասպանության հիշատակման միջոցառման մասնակիցների վրա 04/27/2015   13:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ermenihaber.am-ի տեղեկացմամբ՝ Թուրքիայում «Ժողովուրդների դեմոկրատիա կուսակցության»(ԺՀԿ-HDP)  և «Ժողովուրդների ժողովրդավարական կոնգրեսը» (ԺԺԿ-HDK) Ստամբուլի Քադիքյոյ թաղամասում, ապրիլի 26-ին, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ հիշատակման միջոցառում են կազմակերպել: Սակայն միջոցառումը խոչընդոտվել է ոստիկանության կողմից:
Ըստ «Ակօս»-ի ` ակցիայի մասնակիցները ձեռքներին ունեցել են «Այս ցավը բոլորինս է. Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարում առերեսվում ենք» գրությամբ պաստառ և փորձել են քայլերթ իրականացնել:Սակայն ոստիկանները հարձակվել են ակցիայի մասնակիցների վրա, խլել պաստառը և 6 հոգու ձերբակալել:

Полицейские в Стамбуле напали на участников акции в память о жертвах Геноцида армян 04/27/2015   13:59  |  Лента новостей
Полицейские в Стамбуле напали на участников акции в память о жертвах Геноцида армян. Мероприятие было организовано Народной демократической партией (HDP) и Народно-демократическим Конгрессом (HDK) в квартале Кадыкёй 26 апреля.
Как сообщает газета “Акос", демонстранты держали в руках транспаранты с надписью “Это наша общая боль. Мы идем на очную ставку с историей в 100-ую годовщину Геноцида армян” и пытались провести шествие. Однако полиция атаковала участников акции и вырвала у них из рук плакаты. Издание сообщает о 6 задержанных. Позже выяснилось, что двое из задержанных получили ранения, передает Ermenihaber.am.