Հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը կասեցվել է 04/23/2015   10:43  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հակառակորդը շփման գծի տարբեր ուղղություններով շարունակում է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ ապրիլի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1800 կրակոց:
Հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել շփման գծի հարավարևելյան և արևելյան ուղղություններով, որոնց ընթացքում հակառակորդը կիրառել է տարբեր տիպի նռնականետեր և 60 մմ ականանետեր:
ՊԲ առաջապահ ուժերի պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը կասեցվել է:
13:19 08/04/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդի կողմից արձակված գնդակից զինծառայող է զոհվել
15:13 06/04/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ Հակառակորդը կրակել է Չորաթան գյուղի խաղողի այգիներում աշխատող գյուղացիների ուղղությամբ
14:10 04/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱվելի քան 14000 կրակոց՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ. ՊԲ առաջապահ զորամասերը վերահսկում են պետական սահմանը

Армия обороны НКР подавила активность азербайджанской стороны, нарушившей за минувшую ночь режим перемирия порядка 150 раз 04/23/2015   10:57  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня на разных направлениях линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
По оперативным данным Армии обороны НКР, в ночь с 21-го на 23-е апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 150 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня.
В сторону позиций Армии обороны НКР было произведено более 1800 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
Особо интенсивные случаи нарушения азербайджанскими ВС режима прекращения огня были из зафиксированы на юго-восточном и восточном направлениях линии соприкосновения. Противник применил гранатометы разного калибра и 60-миллиметровые минометы.
В результате предпринятых передовыми подразделениями АО НКР ответных действий активность противника была подавлена.