Ծեծուջարդ՝ Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռում. «Հրապարակ» 04/23/2015   08:11  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ նախօրեի երեկոյան Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռում ընդհարում է եղել, անգամ բանը հասել է ծեծուջարդի:
Ըստ թերթի՝ ինչ-որ անձինք վնասվածքներ են ստացել, և ինքնաթիռը հետ է գնացել, ինչի պատճառով ժամը 20:00-ի Երևան-Մոսկվա չվերթը հետաձգվել է մինչև գիշերվա 1-ը:
Սակայն Քաղավիացիայի մամուլի պատասխանատու Ռուբեն Գրձելյանն այս առիթով լրատվամիջոցին փոխանցել է, որ լուրջ միջադեպ չի եղել:
«Մոսկվայից գալուց ուղևորներից մեկը պահանջել է, որ իրեն իջեցնեն ինքնաթիռից, ասել է, որ ուզում է հետ դառնալ: Ինքնաթիռն ստիպված կրկին իջեցրել են: Անվտանգության նկատառումներով նման դեպքերում բոլոր ուղևորներին իջեցնում են, օդանավն ստուգում և նոր թռիչք են կատարում: Ուշացումը կապված է եղել սրա հետ»,–ասել է մամուլի պատասխանատուն։

“Грапарак”: Инцидент произошел на борту самолета, летевшего рейсом “Москва-Ереван” 04/23/2015   10:20  |  Пресса
Накануне на борту самолета, следовавшего рейсом “Москва-Ереван”, произошла стычка: дело даже дошло до драки. Об этом пишет газета “Грапарак”.
По сведениям издания, некоторые люди получили травмы, и самолет полетел обратно, в результате чего рейс Ереван-Москва, намеченный на 20:00, был отложен до часа ночи.
Пресс-секретарь Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении Рубен Грдзелян в беседе с корреспондентом газеты сообщил, что “ничего серьезного не произошло”.
Один из пассажиров, который летел из Москвы, потребовал высадить его из самолета, заявил, что хочет вернуться назад. Самолет пошел на вынужденную посадку. В подобных случаях, в целях безопасности, высаживаются все пассажиры, на борту проводят проверку, после которой полет возобновляется. Опоздание было связано с этим”, - сказал он..