Օդի ջերմաստիճանը 23-ին կնվազի 3-4 աստիճանով 04/22/2015   14:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ օդերևութաբանների կանխատեսումների՝ մեր տարածաշրջանում ապրիլի 23-24-ին, 25-ի գիշերը, 27-ի երեկոյան ժամերին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում, 25-ի ցերեկը արևելյան շրջաններում, սպասվում է անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է կարկուտ, 23- 24-ին լեռնային շրջաններում տեղումները կդիտվեն թաց ձյան տեսքով: 26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը 23-ին կնվազի 3-4, 25-27-ին կբարձրանա 5-7 աստիճանով:
Իսկ առաջիկա օրը՝ ապրիլի 23-ին, մեր հանրապետության լեռնային շրջաններում գիշերն սպասվում է -3...+2, ցերեկը՝  +4...+9, նախալեռներում գիշերը՝ +2... +5, ցերեկը՝ +9...+12, Արարատյան դաշտում՝ գիշերը` +4...+7, ցերեկը՝ +13...+16, Սյունիքի հովիտներում՝ գիշերը՝ +4.. +9,  ցերեկը՝ +10. ... +15, Արցախում գիշերը՝ +2... +5, ցերեկը՝ +6 ... +11 աստիճան:
Երևանում ապրիլի 23-24-ին, 25-ի գիշերը, 27-ին երեկոյան ժամերին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, 25-ի ցերեկը, 26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մայրաքաղաքում օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 23-ի գիշերն սպասվում է +5...+7, ցերեկը` +14...+16, վաղը երեկոյան՝ +11... +13:

Кратковременные дожди и небольшое похолодание ожидаются в Армении в ближайшие два дня 04/22/2015   15:54  |  Лента новостей
Дожди с грозами ожидаются временами в Ереване и в областях Армении 23-24 апреля и в ночь на четверг, а также 27-го апреля в вечерние часы в большинстве районов республики, местами возможен град. В горных районах будут наблюдаться осадки в виде мокрого снега. Об этом сообщает Государственная служба гидрометеорологии и мониторинга МТУЧС Армении.
Температура воздуха к 23-му апреля понизится на 6-8 градусов, а уже 25-27 апреля повысится на 5-7 градусов.
Ближайшей ночью в Ереване будет +5...+7 градусов, днем воздух в столице прогреется до +14...+16 градусов.