ԼՂՀ ՊՆ-ն հերքում է. Ականի պայթյունի հետևանքով պաշտպանության բանակը մարդկային կորուստ չի ունեցել 04/22/2015   21:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների կողմից ՊԲ զինվորական մեքենայի պայթեցման մասին այսօր տարածված տեսագրությունը իրականությանը համապատասխանում է: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը՝ հավելելով, որ սակայն իրականությանը չի համապատասխանում պայթյունի արդյունքում հայկական կողմի ունեցած 10 զոհի մասին նրանց կողմից տարածված տեղեկությունը:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ ականի պայթյունն իրականացվել է հեռակառավարման եղանակով:
Ականի պայթյունի հետևանքով պաշտպանության բանակը մարդկային կորուստ չի ունեցել:
«Կատարվածը մեկ անգամ ևս փաստում է, որ ադրբեջանական կողմը, անտեսելով հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմամբ զբաղվող միջազգային կազմակերպությունների կողմից առաջնագծում լարվածության թուլացմանն ուղղված կոչերը, շարունակում է միտումնավոր կերպով ապակայունացնել իրադրությունը»,-ընդգծում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:

Карабахская армия не понесла потерь в живой силе в результате подрыва военного автомобиля – Минобороны НКР 04/22/2015   22:30  |  Лента новостей
Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики не понесла потерь в результате подрыва противником военного автомобиля.Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
"Видеозапись с подрывом автомобиля Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики соответствует действительности.Однакорастиражированная азербайджанскими СМИ информация о 10 погибших с карабахской стороны не соответствует действительности", - говорится в сообщении.
Отмечается также,что подрыв был произведен с помощью дистанционного управления. В результате взрыва с карабахской стороны жертв нет.
“Произошедшее вновь подтверждает, что азербайджанская сторона, игнорируя призывы занимающихся урегулированием конфликта международных организаций о необходимости ослабления напряженности на передовой, продолжает умышленно дестабилизировать ситуацию”, - говорится в заявлении Минобороны НКР.