Թուրքիան չեղարկել է ապրիլի 24-ի Ստամբուլ-Երեւան չարթերային թռիչքը. «Հայկական ժամանակ» 04/21/2015 08:32 | Մամուլ
«Հայկական ժամանակ» -ը գրում է, որ Թուրքիան չեղարկել է ապրիլի 24-ի Ստամբուլից Երեւան չարթերային թռիչքը:
Այս մասին լրատվամիջոցին հայտնել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի խոսնակ Ռուբեն Գրձելյանը:
«Տարեսկզբին տեղեկացրել էինք, որ թուրքական մի շարք հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ մտադիր են ապրիլի 24-ին Ստամբուլից չարթերային թռիչքով գալ Երեւան՝ հարգանքի տուրք մատուցելու հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Խոսքը մասնավորապես «Դուրդե» կազմակերպության մասին է, որի մեջ ընդգրկված են մի շարք հասարակական կազմակերպություններ:
Ենթադրվում է, որ Ստամբուլ-Երեւան հատուկ թռիչքը չեղյալ է համարվել վերջին օրերին Հայոց ցեղասպանության շուրջ Թուրքիայում բարձրացված հիստերիայից հետո»,- գրում է թերթը:

“Айкакан жаманак”: Турция отменила на 24 апреля чартерный рейс из Стамбула в Ереван 04/21/2015   09:40  |  Пресса
Турция отменила на 24 апреля чартерный рейс из Стамбула в Ереван. Об этом накануне в беседе с корреспондентом газеты “Айкакан жаманак” сообщил пресс-секретарь Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении Рубен Грдзелян.
“В начале года мы проинформировали о том, что представители ряда турецких общественных организаций намерены 24 апреля чартерными рейсами вылететь из Стамбула в Ереван, чтобы почтить память жертв Геноцида армян”, - напоминает СМИ.
“Речь в частности, идет об организации “Дурге”, в которую входит ряд общественных организаций. Предполагается, что рейс Стамбул-Ереван отменили после поднятой в последние дни в Турции истерии вокруг темы Геноцида армян”, - пишет газета.