Հակառակորդը դիվերսիոն-հետախուզական հերթական փորձն է ձեռնարկել եւ կորուստներով նահանջել (Լուսանկարներ) 04/21/2015 16:50 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ապրիլի 20-ի լույս 21-ի գիշերը ժամը 05:15-ի սահմաններում՝ ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան (Սեյսուլան) ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման հերթական փորձ: Այդ մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ ուժերը ժամանակին հայտնաբերելով ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի առաջացումը, անցել են շրջանաձև պաշտպանության և մերձամարտի բռնվել նրանց հետ: Շուրջ քառորդ ժամ տևած մարտերի արդյունքում հակառակորդը դեպքի վայրում է թողել արյան բազմաթիվ հետքեր, 5 հատ նռնակի մասեր, ՎՈԳ-25-ի մեկ արկ, 5 դատարկ պահունակ, hատուկ դիպուկահար հրացանի (“Վինտարեզի”) 1պահունակ` 4 փամփուշտով, կապի համար նախատեսված 1 կոճ, բժշկական ասեղներ, տարբեր տրամաչափի բազմաթիվ պարկուճներ և ճողոպրել իրելման դիրքերը:

Армия обороны НКР пресекла очередную азербайджанскую диверсию: противник понес потери(фото) 04/21/2015 17:17 | Актуальная тема
ВС Азербайджана в ночь с 20-го на 21-е апреля предприняли очередную попытку разведывательно-диверсионного проникновения, на сей раз на северно-восточном направлении карабахско-азербайджанской линии соприкосновения, близ села Сейсулан.Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
"Передовые силы Армии обороны НКР вовремя заметили продвижение азербайджанской диверсионной группы и перешли к круговой обороне, вступив с противником в ближний бой. В результате длившегося почти четверть часа боестолкновения противник был отброшен на исходные позиции, оставив после себя множество следов крови, детали от 5 гранат, один снаряд ВОГ-25, 5 пустых обойм, 1 обойму к специальной снайперской винтовке (“Винтарез”) с 4 пулями, медицинские шприцы, катушку связи, множество гильз разного калибра", - говорится в сообщении.
По достоверным сведениям, азербайджанская сторона во время боя потеряла как минимум одного человека убитым, есть раненые. С карабахской стороны потерь нет. Детали инцидента выясняются.