Զորամասի «Ուրալ» մակնիշի ավտոմեքենայի վթարի դեպքով քրեական գործ է հարուցվել 04/18/2015   11:55  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ՊՆ N զորամասին պատկանող «Ուրալ» մակնիշի զինհամարանիշի ավտոմեքենայի վթարի ենթարկվելու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության յոթերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2015 թվականի ապրիլի 17-ին՝ ժամը 17-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասին պատկանող «Ուրալ» մակնիշի զինհամարանիշի ավտոմեքենան Սպիտակ-Երևան ավտոճանապարհի 19-րդ կիլոմետրի վրա` Սպիտակի առաջին ոլորանում, շրջադարձ կատարելիս դուրս է եկել հանդիպակաց գոտի և ընկել զառիթափ:
Վթարի հետևանքով ավտոմեքենայում գտնվող ինը զինծառայողներից ութն ստացել են տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ, իսկ պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արտյոմ Գերասիմի Թորոսյանը մահացել է:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

Уголовное дело возбуждено по факту ДТП с участием армейского “Урала ” на севере Армении 04/18/2015 12:22 | Актуальная тема
По факту ДТП с участием принадлежащего министерству обороны грузовика “Урал” в Лорийской области, в Главном военном следственном управлении Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело.
Дело заведено по ч.2 ст. 377( Нарушение правил вождения или эксплуатации боевых, специальных или транспортных машин, повлекшее по неосторожности смерть человека)Уголовного кодекса Армении. Предпринимаются необходимые следственные действия для обеспечения всестороннего и полного исследования обстоятельств инцидента.
Как сообщает пресс-служба СК РА, 17-го апреля, около 17:00 по местному времени автомобиль марки "Урал", перевозивший военнослужащих срочной службы одной из воинских частей, на 19-м километре автомагистрали Спитак-Ереван, близ спитакского серпантина, съехал на повороте с проезжей части и сорвался в обрыв”.