Քննչական կոմիտեն՝ «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի աշխատակցի սպանության մասին 04/14/2015 15:33 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քննչական կոմիտեն, «Հայփոստի» աշխատակցի սպանության վերաբերյալ, հանդես է եկել հաղորդագրությամբ՝ որոշ մանրամասներ ներկայացնելով:
Ըստ այդմ, 2015 թվականի ապրիլի 13-ին՝ ժամը 11-00-ի սահմաններում, Սևան-Երևան ավտոճանապարհի 59-րդ կմ հատվածում հայտնաբերվել է Սևան քաղաքի բնակիչ, 36-ամյա Վ.Հայրոյանի դիակը՝ հրազենային վնասվածքներով. հարուցվել է քրեական գործ։
2015 թվականի ապրիլի 13-ին՝ ժամը 11-00-ի սահմաններում, ահազանգ է ստացվել, որ Սևան-Երևան ավտոճանապարհին հայտնաբերվել է դիակ։ Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական խումբը՝ Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության պետ Ա.Ղազարյանի գլխավորությամբ։
Սևան-Երևան ավտոճանապարհին 59-րդ կմ հատվածին զուգահեռ նախկին քարհանք վարչություն տանող ճանապարհի հարակից հատվածում հայտնաբերվել է «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի Սևանի մասնաճյուղի «RENAULT LOGAN» մակնիշի, 315 LV 61 հաշվառման համարանիշի ավտոմեքենան, որի մոտ հայտնաբերվել է Սևան քաղաքի բնակիչ, 1979թ. թվականին ծնված Վիգեն Հայրոյանի դիակը՝ գլխի և կրծաքավանդակի շրջանում հրազենային վնասվածքներով։ Դեպքի վայրի զննությամբ՝ դիակից քիչ հեռու հայտնաբերվել է մակարով տեսակի ատրճանակ:
Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։ Ձեռնարկվում են անհետաձգելի քննչական և դատավարական միջոցառումներ՝ սպանության հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։

СК Армении завел уголовное дело по факту убийства сотрудника “Армпочты” в Гегаркуникской области 04/14/2015 16:33 | Актуальная тема
Следственный комитет Армении возбудил уголовное дело по факту убийства сотрудника севанского филиала ЗАО “Айпост”("Армпочта'), тело которого было найдено в понедельник утром на 59-м километре автотрассы Севан-Ереван.
Как сообщается на сайте Следственного комитета Армении, 13 апреля, примерно в 11:00 поступил сигнал о том, что на территории, прилегающей к 59-му километру автотрассы Севан-Ереван, обнаружен труп человека. На место инцидента немедленно выехала следственная группа во главе с начальником следственного управления СК РА по Гегаркуникской области А. Казаряном.
Погибшим оказался 36-летний житель Севана Виген Айроян. Тело мужчины с огнестрельными ранениями в голову и грудь было обнаружено рядом с автомобилем марки RENAULT LOGAN с г/н 315 LV 61, числящимся на балансе севанского филиала ЗАО “Айпост”("Армпочта').При осмотре места происшествия недалеко от трупа был найден также пистолет Макарова.
По данному факту в следственном управлении СК Армении по Гегаркуникской области возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 104(убийство) и ч. 1 ст. 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств)УК РА.
Предпринимаются неотложные следственные и процессуальные действия для выяснения обстоятельств убийства и установления личности предполагаемого преступника.