Տուրիստական ընկերության վարորդին վրացի մաքսավորները ձերբակալել են. 50 ուղեւոր մնացել են սահմանակետում 04/13/2015   07:26  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ապրիլի 12-ին` ժամը 20:51-ին, ահազանգ է ստացվել, որ Վրաստանի Հանրապետությունում՝ Բագրատաշեն - Սադախլո մաքսային կետում, Հայաստանի Հանրապետությունից Ռուսաստանի Դաշնություն ուղևորվող «Ֆորսաժ-Տուր» տուրիստական կազմակերպությանը պատկանող ավտոբուսի վարորդ՝ ՌԴ քաղաքացի Կ.Ա.-ի և Վրաստանի Հանրապետության սահմանային կետի աշխատակիցների միջև ծագած վիճաբանության արդյունքում Կ.Ա.-ն ձերբակալվել է և տեղափոխվել Մարնեուլիի ոստիկանության բաժանմունք: Այս մասին հայտնում է Տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայք-էջից:
Ավտոբուսի 50 ուղևորներ մնացել են սահմանային կետում և չեն կարողանում շարունակել ընթացքը:
«Ֆորսաժ-Տուր» տուրիստական կազմակերպության ղեկավար Կ.Թ.ն հավաստիացրել է, որ 2 ժամվա ընթացքում ընկերության մեկ այլ վարորդ ուղևորներին կտեղափոխի ՌԴ:
Դեպքի մասին տեղեկացվել են Վրաստանի Հանրապետությունում ՀՀ դեսպան Յ. Վարդանյանը, Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտի օպերատիվ հերթապահը, «Ֆորսաժ-Տուր» տուրիստական կազմակերպության ղեկավար Կ.Թ.-ն, ՃԿԱԿ-ում Ֆինանսների նախարարության պատասխանատու Ա.Բ.-ն:

Водитель автобуса, направлявшегося из Армении в РФ, задержан после конфликта с грузинскими таможенниками 04/13/2015   09:59  |  Актуальная тема
Водитель автобуса туристической фирмы “Форсаж -Тур”, направлявшегося из Армении в Россию, задержан на таможенном пункте Баграташен-Садахло. Об этом сообщается на сайте Министерства территориального управления и чрезвычайных ситуаций Армении.
Причиной задержания стала ссора водителя К.А. с сотрудниками таможенно- пропускного пункта Грузии. В результате конфликта водителя задержали и доставили в отдел Полиции Марнеули. 50 пассажиров автобуса застряли на КПП и не могут продолжить путь.
Руководитель туристической организации “Форсаж-Тур” К.Т. заверил, что в течение 2 часов прибудет другой водитель компании и доставит пассажиров в РФ.
Об инциденте осведомлены посол Армении в Грузии Юрий Варданян, оперативный дежурный Департамента чрезвычайных ситуаций МВД Грузии, ответственный Министерства финансов Армении в Центре кризисного управления А.Б.