Նույն գյուղից կորած երկու աղջիկներին գտել են Վանաձորում ու Մեծամորում 04/13/2015 11:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Արմավիրի մարզի Մայիսյան գյուղից օրեր առաջ կորած երկու երիտասարդ աղջիկներին էլ շաբաթ օրը՝ ապրիլի 11-ին, գտել են: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Մայիսյան համայնքի ղեկավար Եսայի Մովսիսյանը:
Գյուղապետի տեղեկություններով` ապրիլի 6-ից կորած Մարիամ Տոնոյանին, ում որոնում էր ոստիկանությունը, գտել են Վանաձորում՝ քեռու տանը: Նա նեղացել է ընտանիքի անդամներից ու հեռացել քեռու տուն:
Իսկ երկրորդ աղջիկը տնից հեռացել է սոցիալական վատ պայմանների պատճառով: Բացի այդ, ըստ գյուղապետի, աղջիկը նաև առողջական խնդիրներ ունի: Նրան գտել են Մեծամորի ատոմակայանի տարածքում՝ դարձյալ շաբաթ օրը:
Հիշեցնենք՝ օրեր առաջ նույն գյուղից անհետացած երկու աղջիկներին համագյուղացիներն ու ոստիկանները օրեր շարունակ փնտրում էին: Գյուղում լուրեր էին շրջանառվում, թե աղջիկների փախուստի պատճառը սիրային կապերն են, որոնց ընտանիքները դեմ են եղել:

Пропавших без вести девушек из армянского села Маисян нашли в Ванадзоре и Мецаморе 04/13/2015   12:00  |  Лента новостей
Пропавшие несколько дней назад без вести две юные девушки из армянского села Маисян нашлись в субботу. Об этом ИА “ФактИнфо” глава вышеупомянутого села Есаи Мовсисян.
По сведениям сельского старосты, Мариам Тоноян, поиски которой ведутся с 6 апреля, обнаружили в доме у дяди в Ванадзоре. Девушка обиделась на домочадцев и ушла из дому.
Вторую девушку нашли на территории Мецаморской АЭС. Девушка сбежала из дома по причине социальной неустроенности. По словам главы села, у нее имеются также проблемы со здоровьем.
Напомним, пропавших девушек несколько дней разыскивали полиция и односельчане. В селе муссировались слухи о том, что причиной побега девушек стали амурные дела, которые не удостоились родительского одобрения.