Մայիսյան գյուղից 5 օրվա ընթացքում 2 երիտասարդ աղջիկ է կորել 04/11/2015 14:04 | Արտակարգ պատահարներ
Մեր ունեցած այս տեղեկությունները քիչ առաջ մեզ հետ հեռախոսազրույցում հաստատեց գյուղապետ Եսայի Մովսիսյանը՝ հավելելով, որ երկրորդ աղջիկը գյուղից անհետացել է 2 օր առաջ, և առ այսօր նրա որոնումները ևս ոչ մի արդյունք չեն տվել:
«Ամբողջ օրը ոստիկանները, գյուղացիները փնտրում են աղջիկներին, բայց դեռ ոչ մի օգուտ»,- ասաց գյուղապետը:
Հիշեցնենք, առաջին աղջիկը գյուղից անհետացել էր ապրիլի 6-ին: Նրա մասին Ոստիկանության՝ երեկ տարածած հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ Արմավիրի մարզի Մայիսյան գյուղի բնակչուհի 1993 թվականին ծնված Մարիամ Տոնոյանը ապրիլի 6-ին՝ ժամը 22-ի սահմաններում, տնից դուրս է եկել և այլևս չի վերադարձել, և Մեծամորի բաժնի կողմից որոնվում է որպես անհայտ կորած:
Նույն գյուղից երկու աղջկա անհետացման վերաբերյալ որևէ վարկած գյուղապետը դժվարացավ նշել՝ հավելելով, որ ամուսնության նպատակով սիրած երիտասարդների հետ փախչելու հավանականությունը նրանց ընտանիքները հերքում են՝ վստահեցնելով, որ աղջիկներն ընկերներ չեն ունեցել:

Две юные девушки пропали в армянском селе Маисян в течение 5 дней 04/11/2015   15:33  |  Чрезвычайное просшествие
Две юные девушки пропали без вести в течение последних 5 дней в селе Маисян Армавирской области Армении.
Имеющиеся у “Фактинфо” сведения в беседе с корреспондентом информагентства подтвердил глава вышеупомянутого села Есаи Мовсисян. Он сообщил, что одна из девушек пропала два дня назад и ее поиски пока не увенчались успехом.
“Полицейские и жители села все эти дни ищут девушек, однако без толку”, - сказал он.
Напомним, первая девушка исчезла 6 апреля. Как отмечалось в распространенном накануне заявлении полиции, жительница села Маисян Армавирской области Мариам Тоноян, 1993 года рождения вышла из дома 6 апреля, в 22:00 и с тех пор не возвращалась. Их разыскивают как без вести пропавших.
Глава села затруднился назвать возможную причину их исчезновения, отвергнув версию о побеге с возлюбленными с целью пожениться. “Члены семьи утверждают, что у девушек не было бой-френдов”, - сказал он.