Արամ Հակոբյանը վճարել է գրավն ու ազատ արձակվել 04/11/2015   12:28  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Փաստինֆո»-ին հայտնի է դարձել, որ ձերբակալված ՀԽ անդամ Արամ Հակոբյանն այսօր գրավի դիմաց ազատ է արձակվել:
Երեկ երեկոյան դատարանը բավարարել էր Արամ Հակոբյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու` նախաքննական մարմնի միջնորդությունը՝  միաժամանակ այն գրավով փոխարինելով:
Արամ Հակոբյանն արդեն վճարել է 500 000 ՀՀ դրամն ու ազատ արձակվել:
Հիշեցնենք` նրան մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածով (անօրինական զենք, զինամթերք պահել)։
14:13 10/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՎահրամ Բաղդասարյան. Դեմ չեմ, որ նման տիպի մարդկանց հարկավոր է այս ընթացքում մեկուսացնել հանրությունից
12:44 10/04/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրմեն Ռուստամյան. Այնպիսի տպավորություն է, որ Ժիրայրը և նրա ընկերները հենց իրենք էլ ուզում էին ձերբակալվել
22:46 09/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոն5 հոգու մեղադրանք առաջադրվեց անկարգություններ նախապատրաստելու համար

Член оппозиционного движения “Учредительный парламент” Арам Акопян освобожден под залог 04/11/2015   12:37  |  Актуальная тема
Член оппозиционного движения “Учредительный парламент” Арам Акопян освобожден под залог в 500 тыс.драмов.
По сведениям ИА “ФактИнфо”, накануне суд удовлетворил ходатайство следствия о применении в отношении Арама Акопяна меры пресечения в виде заключения под стражу, заменив при этом его на залог.
Напомним, Акопяну предъявлено обвинение по признакам ст. 235 (незаконное хранение оружия и боеприпасов) УК РА.