Փարիզում ռեստորանի աշխատակիցներին պատանդ վերցրած տղամարչդը ձերբակալվել է՝ հայտնում եեն ԶԼՄ-ները
Քաղաքացի Արմենուհի Ա.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2007 թվականի դեկտեմբերի 20-ից մինչև 2010 թվականի ամառն ընկած ժամանակահատվածում դստեր` «Արմենտել» ՓԲԸ-ին ունեցած պարտքի բռնագանձման համար հարուցված կատարողական վարույթի հաշվեհամարին վճարելու նպատակով ՀՀ արդարադատության նախարարության ԴԱՀԿ ծառայության մարզային բաժնի հարկադիր կատարողին մաս-մաս փոխանցել և առձեռն հանձնել է 600 հազ. ՀՀ դրամ, որից զգալի չափերի՝ շուրջ 152 հազ. ՀՀ դրամը հարկադիր կատարողը, չվճարելով վարույթի հաշվեհամարին, հափշտակել է:
Ըստ ՀՔԾ հաղորդագրության՝ քաղաքացի Արմենուհի Ա.-ի հաղորդման հիման վրա հարկադիր կատարողի կողմից պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով յուրացմամբ ուրիշի գույքի զգալի չափերով հափշտակություն կատարելու դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:

Сотрудника СПИСА Армении заподозрили в присвоении чужих денег 04/11/2015   13:33  |  Криминальная хроника
Гражданка Арменуи А. подала сообщение, в котором утверждает, что в промежутке с 20-го декабря 2007 года по лето 2010 года с целью перевода денег на расчетный счет исполнительного производства, возбужденного для взыскания имеющейся у ее дочери задолженности перед ЗАО “Арментел”, передала принудительному исполнителю областного отдела СПИСА Министерства юстиции РА по частям и лично в руки 600 тысяч драмов РА, из которых около 152 тыс. драмов последний, не оплатив на расчетный счет, расхитил.
Как сообщается на сайте Специальной следственной службы Армении, на основании сообщения гражданки Арменуи А. по факту хищения принудительным исполнителем чужого имущества в значительных размерах, совершенного путем присвоения и с использованием должностного положения, в ССС было возбуждено уголовное дело по признакам пункта 1 части 2-ой статьи 179-ой Уголовного кодекса РА.