Շիրակի մարզի դատախազը՝ իր հնարավոր տեղափոխության մասին 04/11/2015   09:40  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Շիրակի մարզի դատախազ Րաֆֆի Ասլանյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ոչ հաստատեց, ոչ էլ հերքեց իր տեղափոխման մասին մամուլում տարածված լուրերը:
«Որևէ մեկն ինձ տեղափոխության հետ կապված ոչինչ չի ասել»,- մեր հարցին ի պատասխան ասաց դատախազը՝ հավելելով, որ ինքն այժմ գտնվում է արձակուրդում, և նման առաջարկ չի ստացել:
Հիշեցնենք, վերջին օրերին մամուլում տեղեկություններ հայտնվեցին, թե Րաֆֆի Ասլանյանին որոշել են տեղափոխել Երևան: Ընդ որում, այդ տեղափոխությունը մեկնաբանվում էր Շիրակի մարզի ոստիկանության համակարգում կատարված ղեկավար կազմի փոփոխություններով:
«Ես երևանցի եմ, աշխատում եմ Շիրակի մարզում և, բնական է, որ հավերժ չեմ կարող մնալ այստեղ, մի օր պիտի տեղափոխվեմ, բայց երբ ու ինչպես, այս պահին չգիտեմ»,-ասաց Րաֆֆի Ասլանյանը:

Прокурор Ширакской области прокомментировал слухи о своем возможном переводе в Ереван 04/11/2015   09:58  |  Актуальная тема
Прокурор Ширакской области Армении Раффи Асланян в беседе с корреспондентом ИА “Фактинфо” не подтвердил, но и не опроверг муссируемые в прессе слухи о своем переводе на другую должность.
“Мне никто ничего об этом не говорил”, - сказал прокурор, добавив, что он в настоящее время находится в отпуске, и подобного предложения не получал.
Напомним, недавно появилась информация о том, что Раффи Асланяна решили перевести в Ереван. Причем эти сведения комментировали в контексте кадровых изменений в руководящем составе полиции Ширакской области.
“Я ереванец, работаю в Ширакской области. Естественно, что вечно оставаться тут я не могу. Однажды меня переведут, но когда и как, я не знаю, - сказал Раффи Асланян.