ԶՈւ-ի կողմից առաջնագծի ծառայության խստացման ուղղությամբ համապատասխան քայլեր արվել և արվելու են. Արծրուն Հովհաննիսյան 04/10/2015   15:12  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ապրիլի 24-ին Ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին հնարավոր զոհերից խուսափելու նպատակով իհարկե կխստացվեն առաջնագծում ծառայությունը: Այդ մասին այսօր Մեդիա Կենտրոնում տեղի ունեցած քննարկման ժամանակ ասել է ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Քանի որ մենք հակառակորդին լավ ենք ճանաչում և գիտենք, որ նման միջոցառումների դեպքում միշտ փորձում են լարել իրավիճակը, Զինված ուժերի կողմից առաջնագծի հատկապես խստացման ուղղությամբ համապատասխան քայլեր արվել և արվելու են»,- ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ սա չի վերաբերում միայն ապրիլի 24-ին, պաշտոնական միջոցառումների ժամանակ ևս հակառակորդը «շատ լավ առիթ» է համարում և օգտագործում:
Արծրուն Հովհաննիսյանը նաև նշեց, որ, փառք Աստծո, ԶՈւ-ն այսօր իր խնդիրը կատարում է և այնպիսի հրատապ անհրաժեշտություն, որ պահեստազորը գա մասնակցի առաջնագծի ծառայությանը, չկա:

ВС Армении приняли меры по усилению режима несения службы на передовой линии – Арцрун Ованнисян 04/10/2015   15:56  |  Актуальная тема
Во избежание возможных жертв 24 апреля приняты меры по усилению режима службы на линии соприкосновения с ВС Азербайджана.Об этом в пятницу на встрече с журналистами заявил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
“Поскольку мы хорошо знаем противника и знаем, что при проведении таких мероприятий Азербайджан пытается обострить ситуацию, ВС Армении приняли и предпримают меры по усилению режима несения службы на передовой”, - проинформировал Арцрун Ованнисян.
Арцрун Ованнисян также отметил, что ВС справляются с поставленными перед ними задачами и что экстренной необходимости в привлечении резервистов для несения службы на передовой в настоящий момент нет.