Երթուղայինի վարորդին Գյումրիում դաժանաբար ծեծել են . «Հրապարակ» 04/09/2015 08:01 | Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ ապրիլի 6-ի գիշերը Գյումրիում դաժան ծեծի է ենթարկվել թիվ 40 երթուղայինի վարորդ Արթուր Պետրոսյանը: «Գյումրի» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Իսահակյանը թերթին հայտնել է, որ հիվանդը դեռ վերակենդանացման բաժանմունքում է. «Բազմաթիվ վնասվածքներ ուներ: Հեռացվել է փայծաղը, միզապարկն է ծակված: Վիճակը կայուն ծանր է մնում»,- ասել է նա:
Ոստիկանությունը հետաքննում է դեպքը: Ըստ լրատվամիջոցի՝ սակայն քաղաքում խոսում են, որ վարորդին ծեծողը թիկնապահ է եղել: Վեճը ծագել է գծի փողի շուրջ, վարորդը չի տվել նրա ուզած չափով, ինչից էլ սկսվել է ծեծկռտուքը։

“Грапарак”: В Гюмри жестоко избит водитель маршрутного такси 04/09/2015   09:53  |  Пресса
Водитель маршрутного такси № 40 Артур Петросян жестоко избит в Гюмри в ночь на 6 апреля. Об этом пишет газета “Грапарак”.
Директор медицинского центра ‘Гюмри” Армен Исаакян накануне вечером сообщил о том, что пострадавший все еще находится в реанимации: “У него множество увечий, поврежден мочевой пузырь, ему удалили селезенку, Его состояние остается стабильно тяжелым”, - цитирует издание врача.
“Полиция взялась за расследование инцидента, однако в городе поговаривают, что водителя маршрутного такси избил телохранитель. Спор возник из-за денег за маршрутную линию: водитель не выплатил требуемую от него сумму, в результате чего и вспыхнула драка”, - пишет издание.