Ղպտի եկեղեցու առաջնորդը մասնակցելու է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին. Armeniangenocide100.org 04/08/2015   16:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Armeniangenocide100.org կայքի տեղեկացմամբ՝ Ալեքսանդրիայի Պապ և Սուրբ Մարկոսի Աթոռի պատրիարք, Ղպտի Ուղղափառ Եկեղեցու առաջնորդ Ն.Ս. Թավադրոս (Թեոդորոս) Բ-ն հայտնել է, որ այցելելու է Հայաստան՝ մասնակցելու Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի ձեռնարկներին:
«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկանում է Եգիպտոսի Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի արաբական կայքը:

Предстоятель Коптской православной церкви примет участие в мероприятиях к 100-й годовщине Геноцида армян 04/08/2015 17:07 | Лента новостей
Предстоятель Коптской православной церкви Александрийский папа и Патриарх Престола Святого Марка Н.С.Тавадрос (Феодор) II заявил, что посетит Армению для участия в мероприятиях, приуроченных к 100-й годовщине Геноцида армян в Османской Турции 1915г., передает портал “Армяне сегодня” со ссылкой на арабский сайт Египетской комиссии по подготовке к 100-й годовщине Геноцида армян.