Հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից ժամկետային զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ 04/08/2015 16:54 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից ժամկետային զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայք-էջից:
07.04.2015թ.՝ ժամը 17:15-ի սահմաններում, ազգային, ռասայական, կրոնական ատելության և կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով, սպանելու դիտավորությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում հրազենային վնասվածք է ստացել և տեղում մահացել N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքում մարտական հերթապահության նշանակված պարտադիր ժամկետային զինծառայող, սերժանտ Լևոն Մուշեղի Միրզոյանը:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

Уголовное дело возбуждено по факту убийства противником армянского солдата 04/08/2015 17:36 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства армянского солдата срочной службы в результате обстрела с азербайджанской стороны. Об этом сообщается на сайте Следственного комитета Армении.
“По данному факту в Главном военном следственном управлении СК Армении возбуждено уголовное дело по п.13 ч. 2 ст. 104 УК РА(Убийство по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма)”, - говорится в сообщении.
Напомним, ранее Минобороны НКР сообщило, что 7 апреля, около 17:15 на боевом опорном пункте оборонительного участка одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР), дислоцированной на восточном направлении линии соприкосновения с ВС Азербайджана, в результате произведенного противником обстрела смертельное огнестрельное ранение в голову получил военнослужащий Левон Мушегович Мирзоян, 1995 года рождения.