ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ցավակցական ուղերձը՝ Դավիթ Զադոյանի մահվան կապակցությամբ 04/07/2015 15:32 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել պետական-քաղաքական գործիչ, Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր եւ կառավարության նախկին անդամ Դավիթ Զադոյանի մահվան կապակցությամբ:
«Սրտի ցավով տեղեկացա պետական-քաղաքական գործիչ, Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր եւ կառավարության նախկին անդամ Դավիթ Զադոյանի մահվան մասին:
Դավիթ Զադոյանի գործունեությունը մեծ ներդրում է Հայաստանի պետականության, քաղաքական ու տնտեսական համակարգի պատմության մեջ: Նա կանգնած էր Հայաստանի երրորդ հանրապետության ակունքներում:
Թե օրենսդիր, թե գործադիր մարմիններում ծավալած իր նվիրված աշխատանքով Դավիթ Զադոյանն ակտիվորեն ու արժանապատվորեն մասնակցում էր մեր երկրի պետականության կայացմանն ու կառուցմանը:
Խորապես ցավակցում եմ Դավիթ Զադոյանի ընտանիքին, հարազատներին ու մերձավորներին եւ կիսում նրանց վիշտը»:

Спикер парламента Армении выразил соболезнования в связи с кончиной государственного деятеля Давида Задояна 04/07/2015   16:50  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Галуст Саакян направил телеграмму соболезнование в связи с кончиной государственного и политического деятеля, бывшего депутата парламента РА и бывшего члена правительства Давида Задояна, сообщает пресс-служба НС РА.
С болью в сердце узнал о кончине государственного и политического деятеля, бывшего депутата НС и бывшего члена правительства Д.Задояна.
Деятельность Д.Задояна – весомый вклад в историю государственности, политическую и экономическую системы Армении. Он стоял у истоков Третьей Республики Армения. Своей преданной работой как в законодательном, так и исполнительном органах Д.Задоян принимал активное и достойное участие в становлении и созидании государственности нашей страны.
Глубоко соболезную семье, родным и близким Д.Задояна и разделяю их скорбь”, говорится в телеграмме соболезнования.