Զանգվածային անկարգություններ նախապատրաստելու կասկածանքով ձերբակալվել է 2 անձ 04/07/2015   12:33  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
2015թ. ապրիլի 24-ին հրապարակային միջոցառումների անցկացման վայրերում զանգվածային անկարգությունների նախապատրաստության դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում քննվող քրեական գործի շրջանակներում այսօր ձերբակալվել է 2 անձ։
Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայք-էջից, ըստ որի՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 35-225-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել են Վարուժան Ավետիսյանը, Պավել Մանուկյանը։
Առերևույթ հանցագործության նախապատրաստության բոլոր հանգամանքները բացահայտելու ուղղությամբ ՀՀ ԱԱԾ և ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ աշխատակիցների հետ համատեղ շարունակվում են իրականացվել անհետաձգելի քննչական գործողություններ և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ, որի արդյունքների մասին տեղեկություն կտրամադրվի լրացուցիչ։

Два человека задержаны по делу о подготовке массовых беспорядков ко Дню годовщины Геноцида армян 04/07/2015   14:27  |  Актуальная тема
Два человека задержаны в рамках уголовного дела, возбужденного в Главном управлении по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении по факту подготовки массовых беспорядков в местах проведения публичных мероприятий, намеченных на 24 апреля 2015 г..
Об этом сообщается на официальном сайте СК Армении. Согласно информации, по подозрению в совершении преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 35-225 УК РА задержаны Варужан Аветисян и Павел Манукян.
“Для установления всех обстоятельств подготовки предполагаемого преступления совместно с оперативными сотрудниками СНБ и полиции РА проводятся неотложные следственные действия и оперативно-розыскные мероприятия, о результатах которых будет предоставлена дополнительная информация", - отметили в СК.
Уведомление: Подозреваемый или обвиняемый в предполагаемом преступлении считается невиновным, пока его вина не доказана согласно судебному постановлению, вступившему в законную силу, в порядке, установленном уголовно-процессуальным кодексом РА.