Մարդու առևանգման գործով կալանավորված անձ կա 04/07/2015 17:54 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել են Երեւանի բնակիչ Ա.Մանուկյանի առեւանգման մի շարք հանգամանքներ. առերևույթ հանցագործություն կատարելու մեջ մեղադրվող անձը կալանավորվել է։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, քաղաքացի Ա.Մանուկյանը 2015 թվականի ապրիլի 1-ին գրավոր հաղորդում է ներկայացրել, որ 2015 թվականի փետրվարի 6-ին Երևան քաղաքի Գ.Նժդեհի հրապարակում գտնվող սրճարանի մոտից իրեն առեւանգել են և 22 օր պահել Կիլիկիա թաղամասում գտնվող տաքսի ծառայության նկուղային հարկում:
Դեպքի առթիվ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում ապրիլի 2-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով:
Նախաքննության ընթացքում Ա.Մանուկյանը ճանաչվել է տուժող: Ձեռնարկված քննչական եւ դատավարական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձանցից մեկի ինքնությունը։
Քրեական գործով ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա քաղաքացի Կ.Վարդանյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում դեպքի հանգամանքների բազմակողմանի և լրիվ հետազոտումն ապահովելու, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց շրջանակը պարզելու և հայտնաբերելու ուղղությամբ։

В деле о похищении жителя Еревана появился арестованный 04/07/2015   18:11  |  Криминальная хроника
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, гражданин А.Манукян 1 апреля подал письменное заявление, в котором утверждал, что 6 февраля его похитили на ереванской площади Г.Нжде и на протяжении 22 дней удерживали в подвале такси-сервиса, расположенного в квартале Киликия.
2 апреля по данному факту в следственном отделе административного района Шенгавит было возбуждено уголовное дело по п. 1 ч. 2ст. 131 УК РА.
А. Манукян был признан потерпевшим. В результате предпринятых следственных и процессуальных мероприятий была установлена личность одного из предполагаемых преступников.
На основании добытых следствием доказательств по уголовному делу гражданину К. Варданяну было предъявлено обвинение по п. 1ч. 2 ст.131 УК РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Расследование продолжается. Принимаются меры по обеспечению многостороннего и полного исследования всех обстоятельств инцидента и установлению и обнаружению круга лиц, совершивших преступление.