Փոխնախարարը համաներման մասին տեղեկություն չունի 04/03/2015   10:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին շրջանառող լուրերն առայժմ պաշտոնապես ո՛չ հաստատվում, ո՛չ էլ հերքվում են:
Արդարադատության փոխնախարար Արսեն Մկրտչյանն այսօր «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան ասաց. «Ես տեղեկացված չեմ այդ իրավական ակտից»:
Իսկ մշակվու՞մ է, այնուամենայնիվ, նման ակտ, թե` ոչ, փոխնախարարը չհստակեցրեց:
Հիշեցնենք՝ օրեր առաջ լուրեր տարածվեցին այն մասին, որ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին ընդառաջ համաներում հայտարարելու խնդրագիր է ներկայացրել ՀՀ նախագահին:
Մինչ այդ մամուլում տեղեկություններ էին հայտնվել այն  մասին, որ համանման խնդրագիրը նախապես քննարկվել է վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:

Замглавы Минюста Армении не располагает информацией о предстоящей амнистии 04/03/2015   11:01  |  Лента новостей
Муссируемые сведения о планах объявить амнистию по случаю 100-ой годовщины Геноцида армян пока не находят официального подтверждения или опровержения.
Заместитель министра юстиции Армении Арсен Мкртчян сообщил ИА ИА “ФактИнфо” не располагает сведениями касательно данного правового акта.
Он также не уточнил разрабатывается ли подобный акт или нет.
Напомним, недавно появилась информация, что Католикос Всех армян представил президенту Армении прошение об объявлении амнистии в преддверии 100-ой годовщины Геноцида армян.
До этого в прессе муссировались сведения, согласно которым прошение об амнистии обсуждалось с премьером Овиком Абраамяном.