Նոր աշխատանք, թե պաշտոնի իջեցում Արամ Հարությունյանի համար 04/02/2015 20:16 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Արամ Հարությունյանը նշանակվել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հիշեցնենք, այսօր, առավոտյան նիստում կառավարությունը որոշեց ազատել նրան Կոտայքի մարզպետի պաշտոնից՝ հայտարարելով, որ նա անցնելու է այլ աշխատանքի:
Իսկ Կոտայքի մարզպետի պաշտոնում նույն նիստում նշանակվեց ԲՀԿ նախկին առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի փեսա, Աբովյանի արդեն նախկին քաղաքապետ Կարապետ Գուլոյանը:

Арам Арутюнян возглавил Госкомитет водного хозяйства Армении 04/03/2015 09:50 | Лента новостей
Решением премьер-министра Армении Овика Абраамяна, Арам Арутюнян назначен председателем Государственного комитета водного хозяйства Министерства сельского хозяйства Армении. Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
Арутюнян на заседании кабмина в четверг был освобожден от должности губернатора Котайкской области в вязи с переходом на другую работу.
Его на прежнем посту сменил зять бывшего лидера партии “Процветающая Армения” Гагик Царукяна – теперь уже экс-мэр города Абовян Карапет Гулоян.