ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանը մասնակցել է Բրյուսելում տեղի ունեցած Արևելյան գործընկերության ավագ պաշտոնյաների հանդիպմանը 04/02/2015   10:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 31-ին Բրյուսելում կայացած Արևելյան գործընկերության ավագ պաշտոնյաների հանդիպմանը մասնակցեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանը: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման նպատակն էր քննարկել ԵՄ և գործընկեր երկրների մոտեցումներն ու ակնկալիքներն Արևելյան գործընկերության արտաքին գործերի նախարարական հանդիպմանը և գագաթնաժողովին ընդառաջ:
Նախարարի տեղակալն իր ելույթում ընդգծեց ԵՄ աջակցությամբ ընթացող բարեփոխումների գործընթացները խորացնելու, ԵՄ հետ քաղաքական, տնտեսական երկխոսությունը և ոլորտային համագործակցությունն ընդլայնելու Հայաստանի պատրաստակամությունը:
Կարեն Նազարյանը ներկայացրեց ԵՄ հետ իրավական նոր փաստաթղթի շուրջ անցյալ տարեվերջից մեկնարկած մտքերի փոխանակման արդյունքները:
Նա կարևորեց Եվրոպական հանձնաժողովի կողմից նախաձեռնած Եվրոպական հարևանության քաղաքականության (ԵՀՔ) վերանայման գործընթացն՝ ընդգծելով համաեվրոպական արժեքներին հավատարմության և բարեփոխումներում գրանցած առաջընթացի հիման վրա տարբերակված մոտեցում ցուցաբերելու անհրաժեշտությունը:

Армения и ЕС обмениваются мнениями относительно нового юридического документа 04/02/2015   12:57  |  Лента новостей
Заместитель министра иностранных дел Армении Карен Назарян 31-го марта принял участие во встрече старших должностных лиц Восточного партнерства в Брюсселе.
Как сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении, встреча имела целью обсудить подходы и ожидания Европейского союза и стран-партнеров в преддверии встречи министров иностранных дел и саммита Восточного партнерства.
Замглавы армянского МИД в своем выступлении подчеркнул приверженность Армении углублению проводимым при поддержке ЕС реформам, расширению политического, экономического диалога и отраслевого сотрудничества с ЕС.
Карен Назарян представил итоги стартовавшего в конце прошлого года обмена мнениями с ЕС относительно нового юридического документа.
Он отметил важность инициированного Европейской комиссией процесса пересмотра Европейской политики соседства, подчеркнув необходимость приверженности общеевропейским ценностям и проявления избирательного подхода на основе достигнутого в при реализации реформ прогресса.